5.ua

Київський театр опери та балету для дітей та юнацтва під загрозою знищення [відео]

  Столичний театр опери та балету для дітей та юнацтва під загрозою знищення. Про це подейкують за театральними лаштунками. Чиновники ж заспокоюють - театр успішно пропрацював понад тридцять років і зачиняти його двері - Мінкультури не збирається. Тільки намагається вдихнути у театральні підмостки трошки сучасності. 

  У театральних кулуарах неспокійно. Артисти вголос бідкаються на скорочення штату, зазіхання на приміщення театру, перепрофілювання репертуару та скасовані гастролі Європою. Причиною всіх своїх бід називають столичний департамент культури.

  Тетяна Боровик, художній керівник балету: «Идет убеждение со сторы управления, что у нас слишком большая труппа. Но театр оперы и балета, это такой коллектив, где обязательно необходимо определенное количество симфонического оркестра, определенное количество хора, определенное количество балета».

  Останньою краплею театрального невдоволення стало призначення нового художнього керівника театру. З початку жовтня посаду займає Влад Троїцький. Людина з режисерською освітою ГІТІСу, засновник театру «Дах» та проекту «Гогольфест». На думку нових колег - належної оствіти, щоби керувати цією сценою, немає.

  Анжела Масленнікова, головний хормейстер театру: «Пан Троїцький не має музичної освіти. Він за час своєї діяльності не поставив жодної вистави для дітей. Це людина драматичного театру».

  Порозуміння із співробітниками театру, кажуть у департаменті культури, не одразу віднайшов і попередній художній керівник - Раду Поклітару. Після кількох років роботи він пішов за власним бажанням. Утім пан Троїцький - рук не опускає. Шукати спільну мову з колегами збирається, а також планує розширити віковий репертуар театру.

  Влад Троїцький, художній керівник театру: «В театре сделать предложил три минимум площадки дополнительных, круглый зал. Программы, которая бы позволила и самому театру больше зарабатывать, артистам театра больше зарабатывать. Сделать такой яркий теартальный центр в Киеве».

  У департаменті культури заспокоюють - нову домівку театру шукати не доведеться. Цьогоріч на його утримання з міського бюджету витратили близько тридцяти мільйонів гривень, на розвиток репертуару - грошей забракло. Тож свіжі ідеї шукають у головах добре знаних у театральних колах митців.

  Світлана Зоріна, директор Департаменту культури КМДА: «Ви подивіться на законодавство, яке є в культурі ми його отримали від радянського союзу. Ми фінансуємо тільки утримання. Практично ми на сьогодні не маємо фонду для того, щоби щось розвивати нового».

  Така війна на театральних підмостках точиться вже понад шість років. За всім цим спостерігає уважний маленький глядач. І головне, щоб у такому протистоянні інтересів заручником не стали діти.

  Анна Грішина, Нонна Лактіонова та Віталій Кононов, «5 канал».     

  Попередній матеріал
  Понад 200 одиниць техніки нині прибирає вулиці Києва від снігу
  Наступний матеріал
  Школу з інтерактивними дошками та планшетами презентували на Київщині
  Теги:
  Loading...