5.ua

Київські пости ДАІ укріплюють представниками колишньої «Кобри»

  Якщо раніше автоінспектори працювали втрьох або удвох, то тепер денна група складається з 5-ох людей, а нічна - 6-ох. Наявність бійців «Кобри» гарантуватиме не лише контроль дорожнього руху, а й убезпечить самих працівників ДАІ, - заявляють у головному Департаменті. Нагадаємо, нещодавно на одному зі столичних КПП розстріляли трьох автоінспекторів. Ще раніше - у лютому - від нападу з вогнепальною зброєю загинули двоє. Нападників уже затримали.

  Олександр Куліковський - 37 років. Сергій Ригун - 38, Ігорю Мазуру, мало виповнитися 27. Працівники ДАІ загинули на КПП під назвою «Биковня», що на Обухівській трасі. Квіти та лампадки люди сюди несуть щохвилинно. На стінах пункту - й досі дірки від смертельних куль. Але найболючіша - у серцях матерів, дружин та дітей загиблих.    

  Мати загиблого: «Я його не пускала, а він сказав, мама, я захищаю Україну. За що ж у мене найдорожче забрали?! Люди!!!! Не стріляйте!!!».

  Ледь стримують сльози і колеги загиблих. Їм моторошно чергувати на цьому КПП. Але вони - вірні присязі.

  Перший правоохоронець: «Плачуть не тільки жінки, а й чоловіки в таких ситуаціях».

  Другий правоохоронець: «Важко по-людськи важко, тут загинули люди, але треба нести службу всюди».

  Третій правоохоронець: «Ми ж присягу приймати, так чи ні? Тому ми виконуємо свої функціональні обов’язки. Якщо буде загрожувати життю та здоров’ю працівників міліції або громадянам іншим дії осіб, то будемо реагувати, застосовувати зброю, нашу табельну, вогнепальну».

  На всіх в'їздах до Києва посилили авто-контроль спецзагоном із колишньої «Кобри». Її бійці, окрім табельної зброї, мають іще автомати Калашнікова.

  Правоохоронець: «Я довгий час працював в полку дорожньо-патрульної служби і я цих хлопців особисто знав, мені дуже шкода, що так трапилось, шкода їхні сім`ї. Спини хлопців готові прикривати? звичайно, навіть не роздумуючи, якщо будуть підстави, обстановка, буду прикривати».

  І вдень і вночі до контролю за дорожнім рухом долучаються, як самообронівці, так і прості громадяни. Міліціонерам співчувають.

  Олександр Радченко, киянин:«Они находятся в скотских условиях, два дня дождь, берут покушать то, что из дому. Скажите, пускай люди не будут такие равнодушные и черствые, пускай хоть привезут чего-то покушать».

  Цілодобово столицею курсують близько 50 патрулів, пліч-о-пліч з ними - кілька десятків самооборонівців, - наголошують у Департаменті державтоінспекції. Після трагедії працівникам ДАІ надавали й психологічну допомогу. А ще почали більше уваги приділяти службовій підготовці.

  Анатолій Сіренко, голова департаменту «Державтоконтролю»: «Для того, щоб не нагнітати ситуацію, на сьогоднішній день ми інформуємо своїх співробітників про те, щоб спілкувалися з водіями, надавали допомогу, щоб завжди у них були дружні відносини і не складали поки що протоколів за якісь незначні правопорушення, тільки серйозні, такі як їзда в нетверезому і так далі».

  Водіїв закликають не створювати конфліктних ситуацій, а всіх небайдужих - допомагати.

  Євгенія Таганович, Віталій Кононов, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Генрі Кіссінджер: Українські політики не вміють знаходити компроміси
  Наступний матеріал
  Російського депутата і журналіста не пустили в Україну
  Теги:
  Loading...