5.ua

Генрі Кіссінджер: Українські політики не вміють знаходити компроміси

  Генрі Кіссенджер, один з найвпливовіших зовнішньополітічніх стратегів США і світу, лауреат Нобелівської премії миру, закликав лідерів всіх сторін конфлікту, що створився в наслідок подій в Україні, досліджувати наслідки ситуації, а не конкурувати у позерстві. У статті для авторітетного політичного видання Washington Post, політик надав своє бачення ситуації із врахуванням цінностей, інтересів та безпеки усіх сторін. фото з flickr Міжнародного економічного форуму в Давосі

  Зокрема, він зазначив, що Україна має бути "мостом" між Заходом і Росією. 

  Звертаючись до Путіна, Кіссінджер висловив думку, що військове втручання призведе до другої холодної війни. 

  "Путін повинен усвідомити, що, незалежно від його образи, політика військового нав'язування призведе до другої холодної війни", - пише Кіссінджер. 

   Також він розкритикував ЄС за бюрократію та "підпорядкування статегії до внутрішньої політики" в переговорному процессі між Україною та Європою, що сприяло перетворенню переговорів на кризу.

  "Зовнішня політика це мистецтво встановлення пріоритетів", - додав політик. 

  Щодо внутрішної політики України, Кіссінджер вважає, що українські політики не вміють знаходити компроміси.

  "Віктор Янукович та Юлія Тимошенко являють собою два крила України і не були готові ділитися владою", - додає політик.

  Він також попередив США про те, що не можна відноситись до Путіна як до "заблудженного", якого мають навчити правилам поведінки, встановленими Вашингтоном. 

  "Путін є серйозним стратегом - у приміщеннях російської історії. Розуміння цінностей США і психології - не його сильні сторони. Але розуміння російської історії та психології ніколи не було сильною стороною американських політиків", - вважає Кіссінджер.

  Для Заходу демонізація Володимира Путіна не є політикою, це алібі для її відсутності. 

  Він попередив, що Росія не може нав'язувати військове рішення без того, щоб ізолювати себе, особливо коли багато її кордонів вже нестійки.

  Принципи, за якими можливе розв'язання конфлікту наступні:

  1 . Україна повинна мати право вільно вибирати свої економічні та політичні об'єднання , в тому числі з Європою.

  2 . Україна не повинна вступати в НАТО, позиція, яку я зайняв ще сім років тому.

  3 . Україна повинна бути вільною , щоб створювати будь-який уряд, сумісний з вираженою волею її народу. Мудрі українські лідери мають обирати шлях політики примирення між різними частинами своєї країни. На міжнародному рівні вони мають обрати статус, порівняний з тим, що має Фінляндією. Ця країна не залишає сумнівів щодо її незалежності та співпрацює із Заходом в більшості галузей, але ретельно уникає інституційної ворожісті по відношенню до Росії.

  4 . Це несумісно з правилами існуючого порядку у світі для Росії анексувати Крим. Але має бути можливість побудувати відношення Криму до України на менш загрозливій основі. З цією метою Росія має визнати суверенітет України над Кримом. Україна повинна посилити автономію Криму на виборах, які мають відбутися у присутності міжнародних спостерігачів. Цей процес буде включати в себе видалення будь-яких неясностей з приводу статусу Чорноморського флоту в Севастополі.

  "Це принципи, а не приписи. Якщо якесь рішення на основі тих або порівнянних елементів не буде досягнута, це прискорить дрейф у бік конфронтації. Час для цього прийде досить скоро", - завершує свою статтю Кіссінджер.

  Попередній матеріал
  На Запорізькій ОДА вивісили прапор військово-морського флоту України
  Наступний матеріал
  Київські пости ДАІ укріплюють представниками колишньої «Кобри»
  Теги:
  Loading...