Київщина газифікується

  Київщина газифікується. На мапі області з`явились іще два села, які можна позначити блакитними вогнинками. Сьогодні раділи у Тарасівці та Гайках Володарського району.

  У будинку Івана та Ольги сьогодні почесні гості: голова сільської ради та чільник Володарського району. Їхня домівка перша в селі Тарасівка, в якій загорівся блакитний вогник. Радості господарі не приховують.

  Ольга Івашко, місцева жителька: "Ми дуже хтіли його, тому що знаємо, яке це добро, і тепло, і уют. Слава Богу уже ми дождалися".

  На блакитне паливо мешканці села чекали давно. Тепер, переконують, заживуть по-новому.

  Підвели газ до села напрочуд швидко. Почали торік у вересні, а уже тепер 30 помешкань із газом. На черзі ще блисько вісімдесяти домівок.

  Анатолій Тищенко, Тадіївський сільський голова: "На село затрачено 500 тисяч гривень, а на підводящий - 248 тисяч. Газом зможуть користуватися вже сьогодні через 5-10 хвилин, таких дворів у нас тридцять. а в дальнійшому, хто буде мати бажання, будуть встановлювати обладнання і відразу їм будуть давати документи і підключати газ".

  У Володарському районі Тарасівка -  одне із чотирьох сіл, мешканці якого до сьогодні не користувалися природним газом.

  Руслан Поліщук, голова Володарської районної держадміністрації: "Два села - це Капустинці і Мармелівка будуть газифіковані в цьому році. А Лехачиха, проект у стадії виготовлення, він профінансований і я думаю, що в тому році ми його закінчим".

  Нині без блакитного палива залишаються близько 50 сіл та селищ області. Однак губернатор Анатолій Присяжнюк переконує - уже цього року блакитний вогник горітиме в усіх домівках Київщини.

  Анатолій Присяжнюк, голова Київської облдержадміністрації: "В цьому році ми вже відкриваєм чи запускаємо газ у третє село і ця робота вже розпочалася. Ми залучаємо кошти від меценатів, ми залучаємо кошти від Облгаза Київського і інших людей, які працюють в цьому напрямку. Ми не будемо залишати вирішення цієї проблеми на потім. В цьому році ми намагатимемося вирішити цю проблему на 99-100 відсотків".

  На газифікацію сіл та селищ області цьогоріч витратять близько 150 мільйонів гривень. Найбільшу увагу приділять Сквирському, Білоцерківському, Іванківському та Кагарлицькому районам. Там блакитним паливом користується найменше людей.

  Наталя Гончарова, Ян Доброносов, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Каддафі погрожує Саркозі
  Наступний матеріал
  Якість питної води в столиці з початком водопілля може погіршитись
  Теги: