Каддафі погрожує Саркозі

  Точкові авіуадари по Лівії пропонуватиме Євросоюзу французький Президент Ніколя Саркозі. Він пропонує розбомбити два військові аеродроми і командний центр Каддафі у Тріполі. Франція також сьогодні стала першою країною світу, яка визнала опозиційний уряд в Бенгазі, як легітимну владу Лівії. Каддафі із відповіддю не забарився: пригрозив розірванням дипломатичних відносин і шантажує секретною інформацією, оприлюднення якої начебто може коштувати Саркозі президентського крісла. Тим часом, Євросоюз іще сильніше затиснув лівійський режим: заморожені банківські рахунки 5-ти компаній, зокрема Нацбанку і суверенного інвестиційного фонду, який керує доходами від нафтоекспорту. Попри дипломатичну війну проти режиму, він продовжує чіплятися за владу - війська Каддафі бомблять Рас-Лануф. А якщо і він паде - до Бенгазі - столиці ополченців - війська дійдуть за лічені години.

  Сили Муаммара Каддафі обстрілюють повстанців не лише із землі і повітря, але й з моря. Про це агенції "Ройтерс" повідомив один із очевидців подій у місті Рас-Лануф, де розташовано нафтовий порт. Чоловік запевняє - ракетні установки лівійської армії стоять у морі, на нафтових танкерах. Інформацію про обстріли з моря підтверджують і інші джерела. "Ройтерс" повідомляє про бойові артилерійські кораблі. Провладні сили просуваються дедалі більше на схід.

  Перш за все від повстанців намагаються звільнити стратегічні об’єкти. Окрім Рас-Лануфа йдуть бої за Ез-Завію, розташовану усього за 50 кілометрів від Триполі і неподалік від головної бази провладних сил. Точно сказати, у чиїх руках зараз місто - неможливо. Журналістів туди не пускають узагалі. Опозиція запевняє - Ез-Завія досі їхня, але армія взяла їх в облогу. Порівняно спокійно у Бенґазі, де протести спалахнули чи не найперше. Саме туди прибуває гуманітарний вантаж ООН. Допомога міжнародної спільноти - украй потрібна. "Червоний хрест" заявив офіційно - у Лівії громадянська війна.

  Джейкоб Келленберґер, президент Червоного Хреста: "Те, що ми бачимо зараз у Лівії - не міжнародний збройний конфлікт, а те, що можна назвати громадянською війною. Які гуманітарні потреби на територіях під контролем Триполі - ми не знаємо. Владні структури мені повідомили, що все під контролем, шпиталі чудово працюють, немає потреби для додаткової гуманітарної допомоги. Але ми все одно стурбовані і хотіли б оцінити все на власні очі". 

  Повстанці просять допомоги у заходу. Перш за все благають перекрити повітряний простір для винищувачів Каддафі. Обговорюють такий варіант і держави ЄС і НАТО на екстрених засіданнях. Військова інтервенція у Лівію - малоймовірна, категорично проти цього висловилася Росія, постійний член Ради Безпеки ООН, що володіє правом вето. Без Резолюції Радбезу жодних втручань - не буде. Поки що ж Росія закликає протиборчі сторони Лівії до діалогу.

  Міністри закордонних справ ЄС домовилися іще посилити санкції проти Лівії. А Франція стала першою державою у світі, що визнала Перехідну національну Раду Лівіїі, орган, сформований опозицією, - єдиним легітимним представником Лівійського народу. Муаммар Каддафі у відповідь погрозив перервати дипломатичні стосунки із Парижем.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  2 роки умовно отримав лідер запорізького обласного осередку "Свобода"
  Наступний матеріал
  Київщина газифікується
  Теги:
  Loading...