Київрада ухвалила програму із створення майданчиків для вигулу тварин

  У Київраді згадали про хатніх тварин. Столичні депутати ухвалили програму, що передбачає, зокрема, створення майданчиків для вигулу тварин. На їхнє облаштування планують виділити 5 з половиною мільйонів гривень. За офіційними даними, нині у столиці є близько сотні таких майданчиків. Однак, половина з них не має ані відповідної таблички, ані знарядь для тренувань собак.

  Із 10-ти річним Тошкою киянин Олександр Маслюков гуляє просто під стінами будинку. Чоловік розуміє - це не всім до вподоби, однак більше ніде.

  Олександр Маслюков, киянин: "Гулять приходится по дворам, в парке Политехнического института. Здесь люди делятся на две категории - тех, кто любит собак, и тех, кто не любит".

  Щоб одні не заважали іншим - у мерії вкотре пообіцяли створити майданчики для вигулу хатніх чотирилапих. Перші двадцять мають облаштувати вже цієї весни. 

  Олександр Мазурчак, перший заступник голови КМДА: "Майданчики як раз розраховані на те, що тварина може побігати, вона може бути без поводка, без намордника, вона може позайматися з нею спеціальними тренуваннями Ми хочемо, щоби це було узгоджено із громадськими організаціями, з тими, хто має домашніх тварин".

  У громадських організаціях розповідають: уже кілька років носять районній владі перелік ділянок для таких майданчиків. Наприклад, на проспекті Перемоги, 20. Однак поки що жодну адресу не затвердили.

  Тетяна Швець, голова товариства захисту тварин Шевченківського району: "Ми знайшли декілька таких місць, які б не заважали. Це дуже важко в такому центральному районі. Отут вони вигулювали, ми всі сюди приводили, самі мирилися, самі прибирали цю територію. Як тільки ми написали прохання, щоб нам виділили - адміністрація відразу відмовила".

  Відмову аргументували просто: поряд уже є один майданчик. Щоправда, як перевірила наша знімальна група, лише автівкою до нього їхати 10 хвилин.

  Тетяна Швець, голова товариства захисту тварин Шевченківського району: "Тут 20-й номер. Тобто, я вранці поспішаю на роботу і я мушу вести свою собаку на проспект Перемоги, 60. Це ж неможливо вранці так людині".

  Ані офіційної таблички, ані знарядь для тренування собак. У спадок чотирилапим залишився лише цей спортивний турнік.

  Пані Вікторія хоч і живе поряд, та на майданчик натрапила випадково. Те, що він розрахований спеціально для тварин - розгледіла не одразу.

  Киянка: "Сьогодні так йшла до дитини до школи і побачила, що тут є така можливість. Я трошки і погуляла".

  Киянин: "Не знаю... зараз тут грязно, канєшно, ну собака побігала то й побігала".

  Раніше це був звийчаний спортивний майданчик для людей, розповідають місцеві мешканці. Кілька років тому його загородили сіткою і змінили призначення - для собак.

  Місцева мешканка: "Ну, ви ж бачите - це ж не для собак, це ж для людей було. А потім взяли оце і одгордили. Звідусіль ці собаки. Вони ж хто зна звідки приходять, бо де ж з ними гулять, більше немає де. Це аби десь у парку зробили майданчик, щоб подалі від людей".

  У багатьох країнах цю проблему розв`язали вже давно: господарів тварин зобов`язали власноруч прибирати за своїми улюбленцями на вулицях.

  Думали і про таке - кажуть у комісії Київради з питань екології. Та поки що у програмі про це ані слова.

  Денис Москаль, голова комісії Київради з питань екології: "Такого немає, але ми звернули на це увагу комісії і будуть вноситись зміни, щоб це врахувати. Ну і також, щоб це виконувалось, потрібно відповідальність передбачати".

  Бо без батога, переконані чиновники, кияни за пакети не візьмуться. Бо керуються звичайним принципом: як усі, так і я.

  Киянин: "Ну причем здесь штрафы. Если один человек сделает, а другой, извините, не буду говорить что сделает, то смысл? Пропаганда должна быть".

  Світлана Одаренко, Іван Головач, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Уряд обіцяє підтримку невеликим фермерським господарствам Київщини
  Наступний матеріал
  Столичні школярі представили своє бачення Стратегії розвитку міста
  Теги: