Київрада не заборонила скандальної забудови на Печерській площі

  Київрада так і не вирішила, чи будуватимуть на Печерській площі. Під час сесії депутати намагалися скасувати власне рішення про виділення Вищому господарському суду земельної ділянки на Копиленка, 6. Проти будівництва протестують тамтешні мешканці.

  Киянка Марія Сугак мешкає на четвертому поверсі у будинку на Копиленка, 3. Просто перед її вікнами невдовзі можуть звести 18-ти поверхівку.

  Марія Сугак, місцева мешканка: "Вот на этом месте - 18-ти этажное здание. Напротив как раз вот этой хрущевки. Это вообще немыслимо. Здесь подводные воды. Это здание рухнет, это здание тоже рухнет или станет аварийным".

  Ділянку площею в третину гектара Вищому господарському суду цієї зими надала Київрада - під реконструкцію з добудовою адмінспоруди. Той, натомість, вирішив зводити висотку з нуля. Місцеві мешканці пікетували будівництво та зібрали понад 10 тисяч голосів проти. Сьогодні - знову на мітинг під стіни Київради  

  Протестувальники: "Серед білого дня приїжджає будь-який екскаватор, починає гребти і робити що захоче. Проекта будівництва ще ніхто не бачив".

  Протестувальники: "Щовівторка і щоп`ятниці вібуваються збори мешканців, постійно оформлюються звернення, громада зібрала більше 10 тисяч підписів киян".

  Протестувальники: "Сьогодні це питання будуть розглядати".

  Журналіст: "На що ви сподіваєтесь?"

  Протестувальники: "Відстояти".

  Голоси пікетувальників чують і у сесійні залі. Секретар Київради обіцяє позитивне голосування: рішення про землевідведення - скасують, а для суду знайдуть іншу ділянку

  Галина Герега, секретар Київради: "Це резонансне питання. Воно не один раз розглядалося у комісіях, і я думаю, що воно повинно сьогодні бути підтримане".

  Про намір голосувати за цей проект заявляють і депутати. Однак чи матиме їхнє рішення вагу - не впевнені

  Олександр Бригинець, депутат Київради: "В самому рішенні Київради є 5 пункт, який говорить про те, що в разу використання землі не за призначенням - ця земельна угода перестає бути чинною. Ця земельна ділянка використовується не за призначенням, оскільки йдеться не про добудову, а про будівництво нового будинку". 

  Алла Шлапак, депутат Київради: "Це стане приводом для судового позову з боку Вищого господарського суду. Чи виграє цей позов Господарський вищий суд? Якщо почитати висновки юристів - однозначно виграє, що погіршить і ускладнить прагнення мешканців захистити свої права".

  Голосування: 50 голосів. Рішення не прийнято.

  Із-під мерії пікетувальники розійшлись з порожніми руками. Тепер чекатимуть результатів перевірки Генеральної прокуратури. Тим часом - чергуватимуть біля площі, щоби захистити її від будівельних кранів.

  Світлана Одаренко, Олександр Зименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Команда Федотенка здобула п`яту перемогу поспіль у чемпіонаті НХЛ
  Наступний матеріал
  Працедавців Київщини закликають брати на роботу неповносправних
  Теги: