Київрада без секретаря

  Київрада без секретаря. 112 депутатів підтримали заяву Олеся Довгого про звільнення з посади. Завтра оберуть нового. Вже екс-секретар також захотів піти з фракції Блоку Черновецького. Мер по-троху втрачає свої багнети.

  Остання сесія Київради з Олесем Довгим -секретарем розпочалась із годинним запізненням. До сесійної зали він зайшов через чорний вхід. Замість тридцяти питань порядку денного - лишив одне - про свою відставку.

  Олесь Довгий, секретар Київради: "Я уважаю, що сильним є той, хто може прийняти рішення - зупинити наростаючий конфлікт. а не продовжувати його. І відновити той існуючий дисбаланс в роботі міської влади, який усі сьогодні спостерігають. Я першим роблю цей крок і всім кажу, що це моє рішення".

  Заяву про звільнення Олесь Довгий написав ще минулого тижня. Однак до останнього тримав це у таємниці. Це рішення секретаря пов`язуюють із тиском на команду мера та низкою кримінальних справ, проти депутатів із фракції Леоніда Черновецького.   

  Віталій Кличко, голова фракції "Удар" у Київраді: "Коли повєстка прийшла прийти в міліцію - дуже швидко написав таку заяву".

  Зі ста тринадцяти присутніх - сто дванадцять - за відставку.

  Журналіст "5 канал": "За іронією долі сесія Київради з питанням про відставку Довгого виявилась чи не найкротшою. А вже завтра депутати зберуться, щоби назвати прізвище нового секретаря. Серед претендентів - регіонал Володимир Дейнега та Галина Герега із фракції "Громадський актив Києва".

  До кінця дня депутати мають визначитися з остаточною кандатурою. Б"ютівці голосувати не збираються. 

  Тетяна Меліхова, голова фракції БЮТ у Київраді: "Нова кандидатура, якщо буде запропонована з тієї більшості, яка розкрадала земельні ділянки то не будемо".   

  Новий секретар - нові міграції у Київраді. Фракція "Республіка Київ" припинила своє існування. Четверо депутатів стали позафракційними, решта - створили нову фракцію "Київ". Розколу очікують і у фракції Леоніда Черновецького. У кулуарах подейкують - частина депутатів приєднається до регіоналів.

  Алла Шлапак, співголова фракції Леоніда Черновецького: "Я думаю що ми будемо максимум зусиль прикладати, щоби цю єдність зебергти. Те що стосується виходу Олеся Станіславовича - це абсолютно логічно, це його власне рішення".  

  Тим часом першу перемогу  у протистоянні Киівради та КМДА святкує голова останньої.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Я хотів би нагадати про те, що 31 березня я озвучив своє бачення подальшого співробітництва між Київською міською радою й Київською міською адміністрацією. Результати голосування вказують на те, що мої пропозиції, моє бачення було почуто".

  Поки пани скубуться - у мужиків чуби тріщать. Експерти стверджують: це лише черговий перерозподіл влади. Бодай якихось змін у житті міста від ласих на комунальне майно - годі й чекати. 

  Світлана Одаренко, Максим Петраков, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Довгий подав у відставку [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Столичне видавництво "Дніпро" може стати безхатченком
  Теги:
  Loading...