5.ua

«Київенерго» не встигло завершити ремонт труб до офіційного старту опалювального сезону [відео]

  «Київенерго» не встигло завершити ремонт труб до офіційного старту опалювального сезону. Це визнали в столичній мерії. Там, де латати мережі таки завершили залишились розкриття. Тож стан благоустрою біля будинків киян незадовільний, заявляють у КМДА. І додають, досі понад три сотні будинків у столиці з холодними батареями. Серед них і мешканці трьох будинків у Святошинському районі Києва. В тому, що мерзнуть звинувачують мерію. Чому – з’ясовували кореспонденти «5 каналу».

  Щойно повернулися з прогулянки  киянка Орися перевдягає малого Тимофійка. І одягає ще тепліше. 

  Орися Пасічник, мешканка будинку без опалення: «Дома ми ходимо в от таких вот тепленьких штанишках. Кофточка обязательно тепленькая, носочки».

  Тимофійкові таке «кутання» в одежу не до вподоби. Утім інакше не можна - без обігрівача в кімнаті +13-ть. Будинок пані Орисі та ще три багатоповерхівки на околиці Києва опинилися поза опалювальним сезоном. Приватне підприємство, яке надає людям тепло, заборгувало РЕО понад мільйон гривень. Звідки той борг люди не збагнуть - бо за комірне, кажуть,  розрахувалися.

  Мешканців вулиці Бударіна приписали до села Чайки. А це вже не Київ, а Київська область. Відтак ціна за одну гігакалорію тепла там  - 263 гривні. Тоді як кияни  платять - 203 гривні за гігакалорію. Компенсувати цю різницю в тарифах ще кілька років тому взяла на себе зобов’язання київська мерія. Та згадали про ту обіцянку - лише коли холод грянув. Й почали шукати крайнього.

  Анатолій Голубченко, заступник голови КМДА: «Рішення про підключення чотирьох домів залежить виключно від департаменту фінансів й святошинської рай адміністрації, я просив би в рішення колегії, щоб сьогодні ви розглянули це питання».

  Заступник чільника адміністрації каже - люди мерзнутимуть доти, доки профільний департамент не виплатить борг перед підприємством. Або - не дасть хоча би письмову розписку про це.

  А поки чиновники радяться - чи гасити борг, мешканці вулиці Бударіна радять -  можновладцям, як виживати в холодній квартирі.

  Мешканка будинку без опалення:«Бутылки горячие можно, когда ложится в постель. На улицу пускай, открывать на улицу окна. Такое впечатление, что они живут отдельной республикой. Это что у нас, блокадный Ленинград?»

  Ганна Рибалка, Дмитро Большаков, «5 канал».  

  Попередній матеріал
  Триває останній призов до української армії [відео]
  Наступний матеріал
  147 неповнолітніх нині перебуває на обліку для ВІЛ інфікованих дітей та молоді