Київ перші дні живе із забороною куріння у закладах харчування

  Перші дні живемо із забороною куріння у закладах громадського харчування. Журналісти влаштували рейд столичними пабами та кафе. Попільнички зі столиків, справді, зникли, подекуди - разом з ними і клієнти.

  За цигарку - від п`ятдесяти до десяти тисяч гривень. Напередодні набув чинності закон, що забороняє курити у ресторанах та кав`ярнях. Нині за таке порушення на власників цих закладів чекає штраф від тисячі до десяти тисяч гривень, на самих курців - від півсотні до ста сімдесяти п`яти гривень.

  Андрій Скіпальський, голова проекту "Україна без тютюнового диму": "Якщо у закладі є попільнички і немає знаків, то ви можете написати щонайменше скаргу. Скарга простого, вільного зразка. Єдине, що потрібно знати - це інспекцію територіальну".

  Містяни таку ініціативу підтримують. Навіть ті, хто товаришує з цигаркою:

  Кияни: "Я - за. Несмотря на то, что я курильщик, я - за. Мне не нравится, допустим, когда я иду по переходу и кто-то впереди меня курит".

  Кияни: "В принципі, я не дуже негативно до цього відношусь. Було б непогано, якби вони придумали якусь кімнату для куріння, невеличку, в якихось закладах, тобто не загальну кімнату, а якусь невеличку кімнатку, куди можна було б вийти - не надвір".

  А от думки власників закладів громадського харчування розійшлися. Вже у першій кав`ярні, куди ми завітали разом з інспектором - жодного курця, на стінах - інформаційні наліпки про заборону куріння. Щоправда, поряд із новими - старі. Кажуть, не встигли прибрати. З нового закону директор закладу тішиться - сподівається, що віднині клієнти більше їстимуть.

  Тетяна Христенко, директор закладу: "Закон на нас отразится только позитивным образом. Потому что человек, которому нельзя курить - будет больше кушать. Мы заинтересованы, чтобы люди у нас в пабе больше ели, потому что они траятят деньги на еду и эти деньги в масштабе стоят намного больше, чем на сигареты, которые стоят копейки".

  А от в іншому закладі - навпаки, кажуть, вже готуються підраховувати збитки. Бідкаються - разом із тютюновим димом, зникнуть і відвідувачі. Кажуть, навіть постійні клієнти повідомили, віднині не приходитимуть - збиратимуться вдома.

  Анастасія, офіціантка: "Набагато менше людей стало. Деякі постійні клієнти навіть сказали, що будуть приходити до нас рідше. Будуть збиратися дома".

  Чи не найскладніше зараз - власникам кальян-барів, адже на кальяни тепер теж табу. Окрім закладів харчування, курити не можна у державних установах, навчальних закладах, лікарнях та на зупинках.

  Євгенія Подобна, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Політологи: вибори мера та Київради відбудуться 26 травня
  Наступний матеріал
  На вихідних у Києві через ожеледицю травмувалися 300 осіб
  Теги:
  Loading...