Києву загрожує екологічна катастрофа

  Києву загрожує екологічна катастрофа. Про таке заявляють в "Київводоканалі". Там кажуть - містяни перетворили каналізаційні колектори на смітник. З підземних мереж комунальники щодня витягують кілограми непотребу. Однак із найгабаритнішими впоратися не можуть. Через засмічення робота Святошинської насосної станції гальмується. Чим це загрожує столиці - далі в сюжеті.

  Вони чистять каналізаційні люки по три-чотири рази на день. Крім звичайного побутового сміття працівники водоканалу, скажімо, з ось цього каналізаційного люку можуть дістати:

  Сергій Борисенко, працівник ПАТ "АК "Київводоканал": "Простинь, обичную простинь витягуєм з колодязя. буває таке й покривало витягуєм".

  А ще - харчові відходи і ганчір`я. Все це, кажуть комунальники, кияни викидають в свої унітази. Наслідки - неминучі. Ось на цій насосній станції у Святошинському районі столиці їх уже відчули. В спеціальному відділенні габаритні відходи, що йдуть з каналізації, відбирають. Та найнебезпечніше - це ганчір`я. Воно проходить крізь решітки до насосів й уповільнює роботу зворотніх клапанів. Відтак робота станції - може зупинитися.

  Іван Кальченко, начальник Святошинської насосної станції: "Нас призвели до того що ми повинні зупиняться, але зупинятись ми не можем, бо перекачуєм Ірпінь, Біличі і прилягаючу територію. Ми перекачуєм в сутки біля 50-60 тисяч кубов каналізації".

  Лише за останній місяць кількість виїздів бригад на очистку каналізаційних мереж збільшилась втричі - кажуть на підприємстві. На підземні смітники швидкими темпами перетворюються не лише Святошинський, а й частина середмістя -  Шевченківський та Солом"янський райони Києва. Скільки часу насосні агрегати зможуть боротися з навалою сміття, комунальники не беруться казати. Утім стверджують -  якщо станція зупиниться - усі нечистоти потраплять у річки Ірпінь та Дніпро. Остання забезпечує питною водою увесь правий берег Києва.

  Нині станція "Ново-Святошинська" працює в аварійному режимі. Фахівці кажуть - якщо вона зупиниться більше, ніж на чверть години - стоки потраплять в річку. І додають - каналізаційна катастрофа стане реальністю для столиці, якщо це допустять самі кияни.

  Ганна Рибалка, Іван Головач, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Зберегти Біличанський ліс просить Київрада
  Наступний матеріал
  Трирічний Білан нарешті повернувся з лікарні додому
  Теги: