Куликов ініціює серйозні зміни до системи виборів мера Києва

  Сто тисяч гривень застави за право балотуватися на посаду столичного мера, - стільки мають сплатити майбутні кандидати за проектом змін до місцевого виборчого законодавства. Їх сьогодні презентували депутати від НУ-НС та Блоку Віталія Кличка в Київраді.
  Відповідно до проекту, гроші кандидатам повертатимуть лише у разі подолання ними "прохідного" семивідсоткового бар`єру. Якщо ж учасник столичних перегонів не набере потрібної кількості голосів, кошти перераховуватимуть до міського бюджету. Окрім того, автори змін пропонують омолодити виборців - надати право голосу всім громадянам України, котрим виповнилося 16 років. Самі ж вибори пропонують проводити у два тури. Всі ці зміни до виборчого законодавства вже направлені до Парламенту.

  Дмитро Андрієвський, депутат Київради, Блок Кличка: "Для участі в виборах треба внести заставу - приблизно 100 тис гривень. І, якщо кандидат не набирає 7 відсотків, то тоді ці кошти йдуть до міського бюджету. Хочемо розпочати розмову про повернення мажоритарної системи виборів, щоб депутата знали в обличчя і депутат знав своїх виборців".
  Попередній матеріал
  Легкомоторний літак упав у центрі японської Осаки
  Наступний матеріал
  Кондоліза Райс прибула до Варшави - 20.08 Польща й США підпишуть договір щодо ПРО
  Теги:
  Loading...