Культурні спадщини Києва можуть зникнути з мапи міста

  Забудова середмістя ставить під загрозу збереження історико-культурної спадщини. Критичні рекомендації ЮНЕСКО Київ отримує регулярно. Варіанти розв`язання проблеми народний депутат Василь Горбаль запропонував негайно обговорити науково-методичній раді при Мінкультури. Спершу треба негайно зробити інвентаризацію усіх культурних пам’яток.

  Зсувні процеси вже давно загрожують печерським пагорбам. Нардеп пропонує уряду виділити кошти на протизсувні роботи та проводити моніторинг усього, що відбувається з ґрунтами, особливо в центральній частині Києва. За результатами зустрічі експерти звернуться з відповідними рекомендаціями до уряду, парламенту та Київської міськадміністрації. Сподіваються на підтримку, адже в зоні ризику видатні пам’ятки культури, які з часом можуть зникнути з мапи міста. 

  Віктор Вечерський, заступник директора департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства Культури України: "У Києві досі немає переліку пам’яток культурної спадщини. Дуже добре, що народний депутат Василь Горбаль порушив це питання, а експерти наші безумовно його підтримають, оскільки немає сумнівів, що спадщину треба захищати, оберігати набагато краще, ніж це зараз робиться в Україні".

  Василь Горбаль, народний депутат України: "Це інвентаризація всіх тих проектів в центральній частині міста з метою їх призупинення, це винесення проблеми фінансування на державному рівні противоосувних робіт, що є особливо актуальним, як з точки зору збереження історико-культурної спадщини в центральній частині міста, так і взагалі для житлового фонду".

  Попередній матеріал
  Кличко поскаржився генпрокурору на тиск на кандидатів від партії УДАР
  Наступний матеріал
  Столичний будинок учителя святкує 100-річний ювілей
  Теги: