Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба 5 канал

Кулеба під час розмови з послом закликав Угорщину не спекулювати й не загострювати відносини з Україною

Читайте по-русски
Тим часом міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто закликав ОБСЄ спрямувати спеціальну місію на Закарпаття

Не спекулювати й "не створювати деструктивну емоційну напругу в українсько-угорських відносинах" закликали угорську сторону в Міністерстві закордонних справ України. Чільник відомства Дмитро Кулеба озвучив це під час розмови з послом Угорщини Іштваном Ійдярто, якого вчора викликав до МЗС.

Кулеба назвав неприпустимою ситуацію, коли депутати об'єднаних територіальних громад співають національний гімн іншої держави.

Також міністр поінформував угорського посла, що слідчі дії правоохоронних органів у Закарпатській області відбуваються стосовно деяких українців і жодним чином не спрямовані проти угорської національної меншини. Додав, що угорські українці є невід'ємною частиною українського суспільства.

Тим часом міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто закликав ОБСЄ спрямувати спеціальну місію на Закарпаття через обшуки в представників угорських нацменшин. Крім того, поінформував про обшуки колег у НАТО й закликав їх бути солідарними з Будапештом.

Зазначимо, що за останні кілька місяців відносини між країнами загострилися. Спочатку багато угорських політиків та посадовців відверто агітували за проугорську партію на Закарпатті на місцевих виборах.

Цієї ж неділі СБУ провела обшуки в одній із закарпатських організацій через підозру в сепаратизмі та пропагуванні так званої "Великої Угорщини". Її політична ідея, зокрема, передбачає відновлення кордонів країни в межах, що були до Першої світової війни.

А напередодні в соцмережах з'явилося відео, на якому новообрані депутати Сюртівської сільської ради, що в Ужгородському районі, заспівали угорський гімн після складання присяги.

Попередній матеріал
В Україні за добу більше людей видужали від COVID-19, ніж захворіли
Наступний матеріал
Наїзд на пішоходів у Німеччині: загиблих уже п'ятеро
Loading...

Україна пропонує створити в Євросоюзі посаду спецпредставника щодо Криму – Кулеба

Українського блогера Орєшнікова не видали Росії – він повертається з Індонезії

Кулеба повідомив, хто може стати новим послом України в США

Із новим президентом Молдови буде легше співпрацювати завдяки її проєвропейській політиці – Кулеба

Кордони можуть закрити у разі запровадження повного локдауну в Україні – Кулеба

Неважливо, Трамп чи Байден: характер відносин між Україною і США не зміниться після президентських виборів – Кулеба