Копію Вишгородської ікони Божої матері привезли на Київщину [відео]

  Копію Вишгородської ікони Божої матері привезли на Київщину. Пів року вона мандрувала Україною. Сьогодні ж засвідчити повернення святині приїхав блаженніший митрополит Київський і всія України - Володимир.

  Біля храму Бориса і Гліба ікону Вишгородської Богоматері зустрічають віряни. Святиню несуть учасники урочистої ходи.Засвідчити повернення Богородиці приїхав Блаженніший митрополит Київський та всія України - Володимир.

  Ікону заносять до двору храму. І ставлять перед вірянами. Потому освячують.

  Вірянка: "До неї молиться нада. І просить її нада. А як просиш - вона всєгда поможе".

  Вірянка: "Божа матір - це не можна передати. Як кожна матір за своє дитя - так і вона".

  Ікону Вишгородської Богоматері написав євангеліст Лука на липовій дошці зі столу, за яким сидів Ісус Христос із матір`ю та батьком. На початку 12 століття святиню подарував князю Мстиславу візантійський імператор. Утім через сто років - ікону викрав син князя Долгорукого - Андрій. Відтак нині образ Богородиці перебуває у Москві. Там її знають не як Вишгородську, а як - Володимирську - ікону. У спеціальних температурних умовах її зберігають у Третьяковській галереї. До Вишгорода ж повернули копію святині, яку прикладали до оригіналу.

  Отець Дмитрій, настоятель вишгородського храму Бориса і Гліба: "Ікона вишгородсько-володмирська, її копію ми бачимо що вона сьогодні є на Україні.Її освячували в Москві і прикладали до тої великої святині, яка була в 12му столітті тут у нас, у Вишгороді".

  Анатолій Присяжнюк, голова КОДА: "Це копія. чому копію - тому що я саам був у Третьяковській галереї - і пересвідчився що якщо її транспортувати то вона може розрушитись".

  Пів року образ Богоматері мандрував Україною. Тепер - залишиться на історичній Батьківщині. Тож прикластися до неї зможуть усі Вишгороді.
   
  Ганна Рибалка, Максим Петраков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Із квітня правоохоронці на конях патрулюють у столичних парках та скверах [відео]
  Наступний матеріал
  "Океан Ельзи" виклав в Інтернет свій новий альбом безкоштовно
  Теги: