Із квітня правоохоронці на конях патрулюють у столичних парках та скверах [відео]

  Із квітня до патрулювання у столичних парках та скверах стали правоохоронці на конях - у кавалерійській роті - 21-на тварина. Заснували її іще у двотисячному році - шостигодинну зміну відпрацьовують щодня, а відпочивають - взимку!

  У міліцейського коня Винограда сьогодні вихідний. Замість патрулювання - він тренуватиметься на манежі. У лавах столичної міліції кінь працює більше десяти років. Форма у нього - ось така: 
   
  Дмитро Вельгоша, інспектор патрульної служби кавалерійської роти: "Єто волтрап и седло. Вольтрап чтобы впитывался пот, не портилось седло, не натирало седло спину. Ну своего рода защита".

  А ще - еластичний бинт, аби не потягнув м`язи під час тренування. Далі - на манеж.

  Інспектор Дмитро Вельгоша слідкує за порядком у місті верхи. У сідлі - по 6 годин на день. Окрім патрулювання освоїв каскадерські трюки. Аби разом із бойовим товаришем бути у формі, тренуватися доводиться щодня.
   
  Дмитро Вельгоша, інспектор патрульної служби кавалерійської роти: "Ну я и до сих пор учусь. Конный спорт - это всю жизнь учись. В день часа по три. в первую очередь - разминка для лошади. так же, как любой спортсмен разминается перед нагрузками. Точно также нужно размять и лошадь. И работаем не по одннной лошади, по нескольку".

  А після роботи можна й побавитись. 

  Кагор, Хрущ, Порт, Халцедон - усього у міліцейській стайні 21 кінь. Дівчат не заводять, аби не порушувати дисципліну. У кожного, кажуть, свій характер. Однак усі однаково доброзичливі та допитливі. Люблять поласувати морквою та яблуками.

  Ірина Наумова, інспектор патрульної служби кавалерійської роти: "Есть ревнивые. У каждого свой, как у человека характер абсолютно. Они каждій по-своему, реагирует на всадника. Есть умніе.которые старые. Это у нас самый спокойный".

  Ірина - єдина жінка у цьому чоловічому царстві. Окрім неї, тут працює ще 7 десятків правоохоронців. Кавалерійський підрозділ у Києві з`явився у 2000 році. Відтоді - слідкує за порядком у парках і під час масових заходів. Зокрема, під час футбольних матчів. Аби коні були готові до скупчень людей та надзвичайних ситуацій - тренують по-особливому:

  Андрій Климас, командир кавалерійської роти: "Перед великими футбольними матчами, де багато скупчення фанатів футбольних проводимо заняття: кидаємо петарди, холостими патронами стріляємо, щоб тварина привикала до звуків і не шугалася під час роботи на стадіоні коло людей".

  Доглядають за бойовими товаришами міліціонери самотужки. Щодня з Іподрому на місце роботи коней возять спеціальні авта. Після роботи - відвозять назад до стайні. Патрулюють на конях - з квітня по жовтень. Узимку - у тварин відпустка.

   Євгенія Подобна,Сергій Сухарь, "5 канал".

  Попередній матеріал
  П`ятикілометровий затор утворився зранку у столиці
  Наступний матеріал
  Копію Вишгородської ікони Божої матері привезли на Київщину [відео]
  Теги: