Конфлікт навколо торгового центру "Воскресенський"

  Знести не можна, залишити. Торговий центр "Воскресенський" у Дніпровському районі Києва вже давно став предметом конфлікту між міською владою та підприємцями. За рішенням спеціальної комісії наступного тижня територію ринку мають звільти від кіосків. Проте нового місця для них досі не знайшли.

  Дозвіл на розміщення малих архітектурних форм на території Воскресенського торгового центру визнали не дійсним. Причина - ринок розміщений на перетині магістральних водопровідних мереж. Окрім того неподалік розташовані склади хлору. Рішення демонтувати кіоски ухвалили ще минулого місяця.

  В`ячеслав Солошенко, директор КП "Київблагоустрій": "28 вересня була комісія, яка прийняла окремо, по цьому об`єкту було окреме рішення почати демонтаж 28 жовтня і дати 30 днів для того, щоб архітектура і власники змогли вирішити питання переїзду на інше місце цього ринку".

  Іншого місця для переїзду ринку досі не знайшли. В комісії з питань землевпорядкування кажуть - головна проблема в законодавчій колізії.

  Віктор Грушко, член комісії з питань землевпорядкування, архітектури, будівництва та охорони навколишнього середовища: "Внесеними змінами до деяких законодавчих актів було взагалі припинено право відводити земельні ділянки взагалі під любу забудову. Тільки на підставі аукціону, процедура якого на сьогоднішній день не визначена остаточно".

  Підприємці ж про демонтаж кіосків знають із чуток. Покидати насидженого місця бізнесмени не збираються.

  Олександр Фіщук, підприємець: "На сегодняшний день , что вышло в интернэте для нас, как для предпринимателей это шок и просто так мы отсюда не уйдём".

  За законом, у разі демонтажу підприємцям мають виплатити грошову компенсацію. Власники кіосків упевнені - матеріальних відшкодувань не дочекаються.

  Олександр Фіщук, підприємець: "Мы делали в этих помещениях за свои деньги ремонт. На сегодняшний день утепляли эти павильйоны, на сегодняшний день при росте стройматериаллов, у нас каждый магазин 14 квадратов з личного семейного бюджета обощолся 10-12 тис гривен".

  Питання про 142 воскресенських кіоски досі залишається невирішеним. Про виселення з території Воскресенського торгового центру офіційно підприємців ніхто досі не попереджав. Тому вони надіяться - демонтажу не буде.

  Інна Неродик, Олександр Водін, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У США мешкає кіт довжиною 123 см [відео]
  Наступний матеріал
  Київ і область домовилися разом будувати спортивні бази для молоді
  Теги: