Посилити боротьбу з курінням вирішив уряд Іспанії

  Сьогодні у парламенті країни голосуватимуть за закон, який забороняє димити в усіх барах, ресторанах та парках.
  Новий закон посилює дію попереднього документа, ухваленого ще 4 роки тому. Тоді іспанцям заборонили курити у магазинах, школах та адміністративних будівлях. У барах та ресторанах зобов`язали виділити спеціальні зони для куріння. За новим законом ці зони - заборонять. Населення Іспанії зустрічає нову ініціативу уряду критично: 30 % іспанців - курці, до того ж новий закон позбавить робочих місць понад 140 тисяч людей. Особливо незадоволені власники барів та ресторанів. А іспанські лікарі навпаки вважають, що новий закон поліпшить здоров`я нації.

  Власник бару: "Тепер клієнтів буде менше. Люди любляти приходити до бару на чашку кави чи келих пива, після яких можна викурити цигарку. Та й після їжі наші відвідувачі люблять покурити. Тепер вони перестануть до нас ходити. Тим, хто не палить, новий закон може і здається справедливим, але це не так".

  Хосе Каррерас, лікар: "Звичайно, новий закон матиме позитивний ефект. Коли заборонять курити у більшості громадських місць - багато людей просто покинуть курити. У країнах, де подібні закони уже працюють, зафіксували значне зменшення кількості хвороб, пов`язаних із палінням ютюну. І у нас можливе таке покращення - але щоб побачити його, знадобиться кілька десятків років".

  Попередній матеріал
  ЄС не каратиме Францію за депортацію циган
  Наступний матеріал
  У США виявили ген відрази до алкоголю
  Теги: