5.ua

Комунальники оновлюють клумби та бруківку на Майдані

  Останній намет прибрали з Майдану Незалежності. На головній площі країни нині кипить робота – кілька десятків комунальників висаджують квіти та лагодять бруківку.


  Козак 4 сотні Птах каже: "Останній намет пішов з Майдану. Ми перші прийшли – 4-та сотня козаки, ми останні пішли. Тимчасове місце дислокації – Труханів острів, а далі ми повернемось. Революція продовжується, похід продовжується, але буде зовсім інший формат, прапорцями ніхто махати не буде".

  Четверту сотню з Майдану проводжали оплесками. Перехожі ж, тим часом, одні – плачуть, інші – тішаться, треті – дискутують.

  Водночас, кілька десятків комунальників від ранку облаштовують Майдан: обробляють клумби, висаджують квіти та кладуть бруківку. Дехто тим часом забирає на згадку майданівські артефакти – доки не прибрали.

  Киянин Юрій Іванченко залишив на пам’ять: "Залишу, як пам’ять про ті події, які тривали півроку. Такі камені на моїх очах кидали у беркутівців. Я кидав, але не міг докинути – мені вже 70".

  Досі лишаються нерозібраними барикади на Інститутській. Тут чергує наряд міліції та вибухотехнічна служба – про всяк випадок.

  Речниця ГУМВС в м. Києві Олеся Орлова пояснює: "Працівники столичної міліції залишаються працювати в районі барикад, всі вилучені речі опечатуються і долучаються до відкритих кримінальних проваджень у якості доказової бази. І на всякий випадок, не відомо, що там може бути, на всякий випадок працюють і вибухотехніки".

  А от що робити з майданівською ялинкою – поки що не вирішили. Одні хочуть лишити її як пам'ятник, інші пропонують знести.

  Так само остаточно не вирішили і долю майданівської сцени. А ще - дискутують, що робити з вулицею Інститутською.

  У міста є бажання залишити це пішохідною зоною. Зараз прораховується, чи є це можливим. Те, що буде там встановлено меморіал – це стовідсотково, каже радник міського голови Дмитро Білоцерковець. Зараз конкурс продовжено у нас до 1 листопада.

  Запропонувати свої проекти чи ідеї щодо меморіалу на Інститутській можуть усі охочі. Скільки ж коштуватиме місту ремонт Майдану та скільки часу на це знадобиться – у мерії ще рахують. До робіт, кажуть, планують залучати не лише комунальників, а й волонтерів.

  Попередній матеріал
  Мін’юст вимагає від Ради негайного ухвалення санкцій проти Росії
  Наступний матеріал
  18-річний прикарпатець отримав орден за героїзм у боях на Донбасі
  Loading...