www.technologium.be

Команда фахівців озвучила пропозиції щодо реформи системи охорони здоров'я

Медики розробили власну програму, яка передбачає фінансування з державного бюджету на рівні 5% відсотків ВВП

Команда доктора медичних наук Катерини Амосової презентувала програму трансформації системи охорони здоров'я, передає "5 канал". Реформа розрахована на 5 років. Її головні акценти – на соціальній орієнтації, модернізації та підвищенні ефективності української медицини.

Багатоканальне фінансування медицини, обов'язкове державне страхування пацієнта через Національну службу з питань здоров'я, кращу якість послуг і вищі зарплати медпрацівникам – усе пропонує команда фахівців на чолі з Амосовою. Медики розробили власну програму, яка передбачає фінансування з державного бюджету на рівні 5% відсотків ВВП.

"Якщо ми візьмемо скандинавські країни, то вилучають скажімо 50 центів з 1 євро, а витрачають 11-12% ВВП, тобто в 4 рази більше. Вони співставні по вилученню, але по витратам на охорону здоров'я – у них в 4 рази більше… І ми хочемо, щоб всі свої зусилля експерти, медики, журналісти, блогери спрямували у напрямку бюджету. Гроші там, вони уже зібрані, їх просто потрібно вилучити, обґрунтувати. Цього не виходить", – зазначає лікар-експерт Анатолій Якименко.

Насамперед, автори програми реформ пропонують повернути центри громадського здоров'я і трансформувати амбулаторну первинну допомогу.

"Треба щоб був інституційний підхід і баланс інтересів. Якщо є права, то є і обов'язки. Навпаки бути не може", – наголошує лікар-експерт Наталі Безман.

Інституційний підхід до взаємовідносин пацієнт-лікар фахівці прописали у законопроекті "Про захист прав пацієнтів".

"Ми виділили першочергові завдання, а саме – ургентна допомога зі стаціонарним етапом, куди привозять пацієнтів, де їх мають прооперувати, і це має бути ефективно і безкоштовно…Це №1. А №2 – це зарплатня лікарів та медичних сестер. Будуть, я сподіваюсь, реальні 5% від ВВП в бюджеті 2020 року, виділити ці гроші, хоч би як. Бо не можуть демотивовані люди нормально працювати в професії", – впевнена Амосова.
Автори реформ переконані, що зміни також мають охопити медичну та післядипломну освіту. Загалом, програму трансформації системи охорони здоров'я фахівці передбачили на найближчі 5 років – для вже оновленого складу парламенту.

Ознайомитися з пропозиціями можна у соцмережі.

Попередній матеріал
На виклик щодня: від початку 2019-го на Київщині знешкодили більш як тисячу боєприпасів
Наступний матеріал
"Я дуже здивований": Гай прокоментував призначення Абромавичуса членом наглядової ради "Укроборонпрому"
Теги:
Loading...