Ігор Коломойський
Ігор Коломойський Depositphotos

Коломойського & Ко судитимуть за "створення злочинної мережі" у США

  Читайте по-русски
  Американські силовики отримали право доставляти олігарха та його соратників для їх участі в засіданнях

  Канцлерський суд штату Делавер у США ухвалив низку гучних рішень за позовом проти олігархів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, яких разом з їх партнерами підозрюють у створенні "злочинної мережі" і заволодінні активами на суму понад $674 млн.

  Про це йдеться у матеріалі tZE Inform, передає OBOZREVATEL. Мова про розгляд, який ініціював у травні "ПриватБанк", що раніше перебував у власності самих фігурантів позову.

  Крім Коломойського і Боголюбова шахрайство приписують ще трьом "агентам" злочинної схеми – Мордехаю Корфу (Mordechai Korf), Хаїму Шохету (Chaim Schochet) і Уріелю Цві Лаберу (Uriel Tzvi Laber) а також 20 компаніям, що були зареєстровані у штаті Делавер.

  Відзначається, що розглянувши та вивчивши додаткові матеріали, які надійшли на розгляд суду, беручи до уваги істотну вагу і суспільну значимість розгляду, слуги Феміди ухвалили рішення про подальший розгляд справи виключно за процедурою акту "Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act" (закон щодо рекету і корумпованих організації).

  Була встановлена первинна черговість розгляду питань і призначений суддя на чергове засідання суду. 23 жовтня стало відомо про перший арешт у справі. 20 жовтня на запит суду у Вашингтоні затриманий і доставлений до суду для надання свідчень фігурант справи RF02. Перед засіданням фігуранту оголошений 30-денний превентивний арешт.

  Що все це означає для Коломойського&Ко

  21 липня 2019 року суд визнав обґрунтованим факт наявності неправомірного впливу на учасників судового розгляду, що фактично призвело до зміни суті судового розгляду. Відтепер це вже не суд про порушення в господарсько-фінансовій сфері. Це судовий розгляд справ про створення "злочинної асоціації" і її членів.

  Це, перш за все, має принципову особливість – дає змогу залучати відповідні органи юстиції до виконання функцій розшуку, доставки на судове засідання, арешту активів та інше, до винесення спільного рішення суду, в рамках незакінченої судової процедури.

  Так, правоохоронці США отримали право доставляти Коломойського та його соратників для їх участі в засіданнях.

  Згідно з процедурою розгляду, на кожне засідання буде по черзі призначатися новий суддя, а рішення буде ухвалюватися в рамках судової колегії учасників. Відтепер жодна юридична процедура не може зупинити розгляд, або вивести з-під розгляду когось до остаточного рішення суду.

  Попередній матеріал
  "Нафтогаз" готує позов до Газпрому – Вітренко
  Наступний матеріал
  В Україні зросла середня зарплата – Держстат
  Теги: