Колесніков: 1-шу чергу кільцевої лінії наземного метро запустять у вересні

  Навколо Києва - за шістдесят хвилин. Першу чергу кільцевої лінії наземного метро у столиці запустять уже в вересні. Таке прогнозує віце-прем`єр Борис Колесніков. За його словами, спершу відкриють 12 станцій, а от решту кияни отримають напередодні Євро-2012. Нині міська електричка курсує між станціями Троєщина і Петрівка.

  Біля метро "Вокзальна" - метро наземне. Так охрестили в уряді ось цю електричку. Пересічним киянам оцінити її переваги важко - у вагони пускають лише чиновників.

  Охопити усі райони Києва в одне кільце, з`єднати лівий берег з правим та розвантажити метро - такі завдання міської електрички. Зараз вона об`єднує лише дві станції: "Київ-Петрівка" та "Троєщина".

  За задумом, наземне метро їздитиме за таким маршрутом: від станції "Київ-Пасажирський" - до зупинок "Видубичі", "Лівий берег". Далі - "Троєщина", "Петрівка", "Сирець" та "Борщагівка".

  Вартість першої черги проекту - 47 мільйонів гривень. На ці гроші запустять 12 станцій - "Дарниця", "Лівобережна", "Троєщина", "Петрівка", "Сирець", "Рубежівська", "Борщагівка", "Київ-Волинський", "Караваєві Дачі", "Київ-Пасажирський", "Видубичі" та "Лівий берег". А от решта станцій - обійдеться втричі дорожче. 

  Поки що електричка називається наземним метро лише на папері. Адже її швидкість, у порівнянні з потягами підземки, значно менша. До того ж, і квиток не буде дешевшим за проїзд у метро - його вартість становитиме до трьох гривень. 

  Ганна Рибалка, Ігор Пльонкін, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Звіт Попова перед Київрадою вдруге перенесли
  Наступний матеріал
  Кияни отримали платіжки за ЖКП із новими тарифами
  Теги: