Кияни отримали платіжки за ЖКП із новими тарифами

  Платіжки за лютий із новими тарифами уже почали отримувати кияни. Ціни на комунальні послуги зросли на третину. Приблизно на стільки ж збільшилася і кількість містян, які взялися оформлювати субсидії. Є іще один спосіб платити менше - це сплачувати рахунки до 20-го числа.

  Кияни: "Грабеж! Где-то на сто гривен больше. Платить такие деньги за что? За чуть теплые батареи - это уже слишком..."

  Кияни: "После тех тарифов, которые были, и росли все время, и в данный момент, которые поднялись - с нашей зарплатой просто нереально это все оплатить". 

  Це - перші емоції містян, які отримали платіжки з новими тарифами. У середньому вартість комунальних послуг зросла на третину. Киянка Тетяна Коваленко мешкає з маленьким сином та матір`ю на Дарниці. На трьох ділять 12 квадратних метрів та тисячу гривень доходів на місяць. За новими тарифами за комірне мають віддати 200 гривень. Щоби платити менше - жінка прийшла оформити субсидію. 

  Тетяна Коваленко: "160 гривень без води і без свєта. Із малою дитиною, самі розумієте, дуже важко".

  Таких, як Тетяна, в місцевому управлінні соцзахисту понад дві тисячі. Це - на тридцять відсотків більше, ніж торік. Право на субсидію мають усі містяни, які сплачують за житлово-комунальні послуги більше, ніж 15 відсотків від сукупного середньомісячного доходу.

  Щоби оформити субсидію треба мати паспорт, ідентифікаційний код, платіжки та довідку про заробітну плату за останні півроку. Іще один спосіб отримати знижку, але без черг - це сплатити за рахунками до 20-го числа.

  Однак зрозуміти, чи є знижка, чи нема, у нових платіжках складно - нарікають кияни. Скільки вдалося заощадити грошей стане ясно вже з наступного місяця.  

  "Уранці - гроші, увечері - стільці" - gідвищення тарифів влада аргументує словами класиків. Та чи дочекаються покращення житлових умов від сучасних Остапів Бендерів - кияни сумніваються.

  Кияни: "Нет".

  Кияни: "Ніколи нічого не покращиться, в дворі як було грязно - так і буде..."

  Світлана Одаренко та Андрій Верстюк, 5-й канал.

  Попередній матеріал
  Колесніков: 1-шу чергу кільцевої лінії наземного метро запустять у вересні
  Наступний матеріал
  В Олександрівській лікарні відбудеться "День здоров’я"
  Теги: