5.ua

Колектив столичного Будинку актора протистоїть рейдерам

  Артистів женуть на вулицю: столичному Будинку актора загрожує виселення. Колектив закладу звинувачує столичну владу у позбавленні Будинку охоронного статусу, а потім – права оренди. Усе це називають спланованою акцією і готуються до пікету.

  Столичний департамент культури КМДА відмовив творчому колективу у праві оренди приміщення на Ярославовому Валу. Самі ж актори вважають таке рішення звичайним рейдерством.

  Кілька тижнів тому колектив отримав від київської влади "лист щастя". По-перше, будинок перейшов з управління охорони культурної спадщини на баланс департаменту культури, і при цьому втратив статус пам'ятки. По-друге – департамент культури припинив з артистами орендні відносини. Натомість, планує укласти їх з Театром на Подолі та представниками однієї з єврейських громад.

  Директор Будинку актора Вікторія Московенко зазначає: "Ця будівля – це релігійна святиня саме караїмського народу, і ніякі іудеї, хасиди жодного відношення до цієї будівлі не мають".

  У листі чиновники спочатку запропонували артистам посунутися і сцену Будинку актора ділити з театралами, а потім - взагалі залишити будівлю.

  Вікторія Московенко певна – розміщення у Будинку актора великого колективу Театру на Подолі, з їхнім реквізитом, обладнанням, освітленням, станками, якими вони хочуть подовжувати сцену просто зруйнує пам’ятку архітектури.

  У Театрі на Подолі теж невдоволені – передусім, технічним станом Будинку актора, бо зараз у ньому працювати неможливо. Керівник Театру Віталій Малахов запевняє – чужого не хочуть. Сцена замала, технічне обладнання відсутнє. Театр, що вже кілька років, як втратив свою прописку на Андріївському узвозі – їхнє приміщення ніяк не можуть довести до ладу – займати Будинок актора не хоче. Віталій Малахов твердить – про переїзд театру в інше місце не просив, а вистави показує у палаці "Україна".

  Концертмейстер Михайло Мерзлікін вважає – три колективи зіткнули лобами заради власних бізнес-інтересів керівництва департаменту культури КМДА. А саме – її чільниці Світлани Зоріної. Пригадує: за останні роки епопею з виселенням пережив не один творчий колектив столиці, який займає приміщення комунальної власності. Як приклад – київська Мала опера.

  Народний депутат Олександр Бригинець каже: Будинок актора хотіли забрати ще у часи його роботи у Київраді.

  Хто ж зазіхав на Будинок актора і чи хочуть приватизувати пам'ятку нині – ми запитали й у департаменті культури КМДА. Утім, там запит 5 каналу залишили без відповіді. Не вдалося поспілкуватися й з його чільницею пані Зоріною. Більше знає її керівництво.

  Голова КМДА Володимир Бондаренко обіцяє: питання Зоріної вирішать через посаду першого заступника – поки вона не напише заяву або не вийде з лікарняного. А припинення оренди він назвав "договорняком", як дехто називає в тих колах, та "спецоперацією" – бо "хтось там намітив собі приватизувати".

  За словами Бондаренка, обидва рішення щодо Будинку актора – протиправні, тож КМДА обіцяє їх скасувати. Відтак, будівлі повернуть статус пам'ятки, а закладу – дах над головою. Щоб чиновники раптом не забули про свої обіцянки – артисти збираються нагадати та зібратися на акцію проти виселення уже за тиждень.

  Ганна Рибалка, Іван Головач та Віктор Сніжко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Генпрокуратура перевірить діяльність Міноборони часів Януковича
  Наступний матеріал
  У Краматорську зупинена робота терміналів і банкоматів "Приватбанку"
  Теги:
  Loading...