Кияни відсуджують у мерії компенсації за поневічені руки й ноги

  Підслизнувся, впав, отямився - суд. Проти мерії і ЖЕКів пішли ті, хто торік через слизькі тротуари місяцями відлежувався в лікарні зі зламаною рукою чи ногою. Тепер вимагають від чиновників відшкодувати не тільки матеріальні витрати, а й моральні. Феміда не тішить - жоден позов поки що не задовольнили. А от юристи твердять - змусити заплатити комунальників непросто. Про підводні камені таких позовів - Ганна Рибалка.

  Це нині Євгенія хвацько порається на кухні. А ще рік тому жінка заледве піднімалася з ліжка. Саме напередоні Новорічних свят вона йшла вулицею Городецького крутим спуском. Ожеледиця - хоч на ковзанах катайся. Киянка впала і зламала шийку стегна.

  Доки Євгенію лікували, її чоловік узявся оббивати владні пороги. У мерії пообіцяли - всім, хто травмувався під час снігової негоди - виплатять компенсацію.

  Зарадити обіцяли і на той час перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко, і екс-чиновниця Ірена Кільчицька. Усім, хто витратив на операцію понад 30 тисяч гривень, мерія  зобов`язалася виплатити компенсацію. Родина Борщевських грошей не дочекалася. Зараз хоче відсудити у міськадміністрації 150 тисяч гривень.

  На вулиці Городецького, де впала Євгенія, ковзанка й цьогоріч. Хто заплатить містянам за понівечені руки й ноги - у суді з відповіддю на це запитання забарилися. Розгляд справи пані Борщевської затягують вже цілий рік.

  Вердикт юристів - позов проти мерії не дасть бажаного результату. Він набере розголосу, але у міськадміністрації провину скинуть на ЖЕКи. Справа триватиме щонайменше два роки. А за моральне відшкодування доведеться поборотися.

  Щоби довести вину комунальників, місце травмування потрібно знімати не лише на фото, а й на відео. У той самий день. А лікарі зі швидкої мають зафіксувати, що падіння сталося саме через ожеледицю. Правознавці стверджують - кияни мають постійно нагадувати ЖЕКам про потенційно небезпечні місця - вчасно не розчищений сніг, і не присипані сіллю під`їзди до будинків.

  Ганна Рибалка, Олексій Іванченков та Максим Петраков. "5 канал".

  Попередній матеріал
  Європа потерпає від хуртовин [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  У Києві медики "сортували" хворих за кольором
  Теги: