Кияни на розпутті: чи варто підписувати із ЖЕКами договори

  Поліпшення якості комунальних послуг або пастка? Кияни на розпутті: чи варто підписувати із ЖЕКами договори. Документ передбачає чіткий розподіл зобов`язань обох сторін, однак їхнього виконання не гарантує. Перед тим, як ставити підпис під договором, юристи радять ретельно прочитати документ. Якщо якісь пункти киян не влаштовують - вони мають право їх змінити та внести власні пропозиції.

  Киянка Людмила Деркаченко листа від ЖЕКу отримала ще три тижні томУ. Однак договір пенсіонерка досі не підписала. Які гарантії отримує, та у чому, зі свого боку, зобов`язується - із документа так і не зрозуміла

  Папірець із перліком тарифів на утримання будинку та прибудинкової території та інший - зі списком зобов`язань ЖЕКу та мешканців - отримали й жителі Нижнього Валу. Чи варто підписувати - теж не вирішили: у дворі господарюють самі, під`їзд відремонтували власноруч.  

  Укласти договори з мешканцями мерія зобов`язала ЖЕКи ще до 10 травня. Тиждень потому - а люди й досі на розпутті: надто багато незрозумілого у документі.

  Договір із ЖЕКом - укладати не обов`язково запевняють юристи. Головне - уважно прочитати документ та внести власні - вигідні мешканцю, а не конторі, пропозиції.

  Та навіть договір не є запорукою якості комунальних послуг, кажуть правники. Невивезене сміття та поламані ліфти - й надалі доведеться оскаржувати у суді.

  До суду не дійде - запевняють у мерії. Договори між мешканцями та ЖЕКами -  це лише спосіб контролювати останніх.  

  Новими правилами праці ЖЕКи не надто задоволені. Не на камеру кажуть: відповідальності більше - зарплата - та сама. За несвоєчасне укладання договорів уже полетіли шапки: вісьмох керівників -  звільнили.

  Світлана Одаренко, Олексій Тищенко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Книгарню "Сяйво" в Києві повернули у власність міста
  Наступний матеріал
  Невідомі влаштували полювання на тварин у Голосіївському районі
  Теги:
  Loading...