Кияни борються проти побудови хмарочоса на вулиці Грушевського

  Хмарочос заввишки 160 метрів може невдозі з`явитися прямо у серці столиці. Збудувати його планують на вулиці Грушевського. Утім - здійснити плани проектувальників заважає триповерховий маєток, збудований ще в позаминулому столітті. На його захист вже стали мистецькі організації.

  Микола Марусик, киянин: "Ось таке у нас піанінце, воно є раритеттом".

  Киянин Микола Марусик показує піаніно, якому майже півтори сотні років. Інструмент подарували знайомі хлопця. Микола, як голова молодіжної організації "Мистецька платформа", задумав облаштувати у занедбаному будинку на Грушевського залу для культурних заходів.

  Тим часом, ентузіазм молоді, яка взялася приводити до тями історичний будинок, щодня намагається послабити місцева охорона. Відколи будинок передали з комунальності власності у приватні руки, сутички охоронців з активістами - не дивина. Цей чоловік ще 5 хвилин тому переконував - молодь незаконно захопила будівлю. Утім, щойно побачив камеру - говорити відмовився.

  Журналіст: "А чого ви нас виганяєте? Ви ж з нами нормально спілкувалися?"

  Охоронець: "А я не хочу, щоб ви зі мною спілкувалися...!"

  Киянка Ірина Потапова, яка мешкає на Грушевського, 4Б п`ятий рік поспіль, каже - старовинний будинок хочуть знести, і звести на його місці готельно-торговельний центр заввишки 160 метрів. Щоби врятувати будівлю, де працювали відомі художники, разом з сімома громадськими організаціями вирішили дати маєтку друге життя - щотижня задарма влаштовують ігри для дошкільнят. Утім, з охороною не миряться.

  Ірина: "Бывают потасовки. Буквально вот, двухдневной давности. Была потасовка с охраной, потому что не дают нам возможности здесь работать".

  Землю Київрада відвела товариству "Грааль" ще в 2001 році в рамках реконструкції Європейської площі. Однак не за адресою Грушевського, 4Б, а поряд - на Хрещатику. Торік столичні депутати до рішення десятирічної давнини внесли зміни й надали забудовнику ще одну ділянку - на Грушевського. Юрист Олександр Дядюк каже - те, що збираються там збудувати, шокуватиме киян.

  Олександр Дядюк, юрист: "Коли дивишся на ці рисунки - стає страшно. Є Хрещатик, лінія. Старий, історичний, усе. І в кінці - отут на Європейські площі - стоїть 160-метрова телевишка".

  Єдине, що може врятувати будівлю, каже пан Дядюк, це надання їй статусу пам`ятки. А поки це лише в планах - за маєток стоїть молодь з громадських організацій. І вже за місяць обіцяють відкрити тут центр дозвілля для дітей та молоді.

  Ганна Рибалка, Андрій Верстюк, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Дирекція магазину "Сяйво" турбується за долю свого приміщення
  Наступний матеріал
  До Дня підприємця у Києві відбувся національний бізнес-форум
  Теги: