5.ua

Киян змушують платити за відсутню гарячу воду

  Підключити до гарячої води дитячі садки, школи та заклади охорони здоров'я обіцяють у столичній адміністрації. Водночас, коли це станеться у квартирах усіх киян – чиновники досі не кажуть.


  Дати гарячу воду дитячим садкам та школам Києва вже з початку нового навчального року обіцяють у столичному департаменті житлово-комунального господарства. Чиновники заявляють: домовилися з "Нафтогазом" про компроміс – відновити гаряче водопостачання не 15 жовтня, як заявляли раніше, а 1 вересня.

  "Гарячий" подарунок чиновники обіцяють установам-лідерам у списку боржників за спожите тепло. Адже за даними "Київенерго", саме бюджетні установи міста, зокрема, й заклади охорони здоров'я – винні "Нафтогазу" близько 600 мільйонів гривень. Натомість, у квартирах справних платників комірного гарячої води немає вже місяць-два.

  Дмитро Новицький, директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА, пояснив: "Прошу всіх з розумінням віднестись до ситуації, яка на сьогоднішній день склалася. В державі обмежена кількість газу, цей газ розподілений між всіма регіонами України. Києву доведений 1 мільярд 200 мільйонів кубічних метрів саме теплового газу".

  Таких запасів для Києва замало – визнають комунальники, тож не виключають, що взимку у квартирах киян буде холодніше за норму. А це – 18 градусів за Цельсієм. Натомість, за підрахунками "Київенерго", місяць без гарячої води влітку – це лише один-два дні якісного опалення взимку. Експерти з житлово-комунальної галузі до такої економії ставляться скептично, і відключення гарячої води в Києві називають засобом тиску енергетичного монополіста на міську владу. Мета – погашення півторамільярдного боргу за раніше спожите тепло.

  Директор Інституту міста Олександр Сергієнко викриває: ""Київенерго" чудово працювало, маючи 2,6 мільярди боргів. Винула з кишені за один день віддало 800 мільйонів. Які передумови того, що вона з цим боргом не може працювати і далі? Це не метод шантажу, це метод нахабного тиску. "Київнерего" намагається залізти в кишеню державі".

  У КМДА вже заявляють: нині ведуть перемови про реструктуризацію боргу столиці перед енергетиками. Тож не виключено - невдовзі вода в кранах таки з'явиться. А доки її нема, киян змушують за послугу ще й платити. У квитанціях за липень рахунки за відсутню гарячу воду мешканцям Оболонського та Деснянського районів Києва нарахували у повному обсязі. Іншим пощастило більше – у платіжках комунальники виставили комірне за старими, нижчими тарифами, які діяли до 1 липня.

  Однак перший заступник директора ГІОЦ Андрій Щербина заспокоює: "Якщо послуга була відсутня, а людина сплатила по помилково нарахованій сумі за обсяг, який вона не споживала – в наступному місяці буде здійснено перерахунок і ці кошти будуть враховані".

  Ганна Рибалка, Андрій Каньшин, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Хліб у Києві подорожчає майже на чверть
  Наступний матеріал
  У неділю глави МЗС України, Німеччини, Франції та Росії зустрінуться в Берліні
  Теги:
  Loading...