Хворих на артроз дітей не забезпечили ліками

  12 маленьких киян, хворих на ювенільний ревматоїдний артрит, чекають на ліки. Чиновники обіцяли виділити на необхідні препарати 2 мільйони гривень. Проте, наразі батьки хворих не отримали жодної копійки. Сьогодні хворі діти разом із батьками прийшли під стіни мерії із гаслами "Хочемо до школи!", аби нагадати чиновникам про нездійсненні обіцянки.

  Шестирічний киянин Євген хворіє на ревматоїдний артроз уже два з половиною роки. Він - один із тих, хто чекає на лікування імунобіологічними препаратами.

  Євген, хворий на ревматоїдний артроз: "Когда воспаление, начинается температура, потом у меня болят колени, ноги, тазобедренные, локти, шея, плечи".

  У хлопчика є мрія:

  Євген, хворий на ревматоїдний артроз: "Выздороветь и переехать в Ялту, у меня там бабуля просто".

  Щоби здійснити її, потрібне лікування імунобіологічними препаратами. Загалом, дітей із таким діагнозом у столиці 12. Ціна шансу на одужання та повноцінне життя - 14 тисяч гривень щомісяця. У попередні роки препарати закуповували коштами благодійників, цьогоріч - чиновники обіцяли виділити на закупівлю ліків бюджетні гроші. Проте, жодної копійки хворі так і не отримали.

  Катерина Коднянська, голова ініціативної групи ГО "Радість руху": "Якщо влада має можливість витрачати близько 2-х мільйонів гривень на святкування Дня Незалежності у Києві, то я думаю, можна знайти гроші для цих дітей".

  Син киянки Світлани Тихон, уже проходив терапію з новим препаратом. Жінка стверджує - результат не змусив на себе чекати. Щоби продовжити лікування - знову потрібні кошти.
   
  Світлана Тихон, мати хворої дитини: "Год назад мы начали принимать иммунологическую терапию, и первые полгода у ребенка болезнь отступила. И доктор даже не поверил - анализы был прекрасные".

  Згідно із затвердженою програмою "Здоров`я киян" на лікування таких діток виділили близько 2-х мільйонів гривень. Проте досі обіцяних препаратів хворі не отримали. У міському управлінні охорони здоров`я стверджують, що виділені кошти існують лише на папері.

  Олена Шевченко, начальник відділу ГУ охорони здоров`я КМДА: "Ці кошти нікуди не ділися, це не те що виділені гроші нереалізовані головним управлінням. Це кошти, які не дійшли, тому що першочергові кошти, 108 млн., які були виділені пішли на забезпечення лікарськими засобами пацієнтів, без отримання лікарських засобів не можуть існувати. Це хворі на діабет гемофілію, це - онкологічні хворі".

  Натомість, у мерії стверджють, що кошти таки виділять найближчим часом. Щоправда, конкретних дат не називають. Батьки ж хворих дітей стверджують: часу чекати немає. Із кожним днем стан здоров`я хворих погіршується, а шанси отримати інвалідність зростають.

  Євгенія Подобна, Іван Вірченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  20 чорнобильців отримали сертифікати на квартири від КМДА
  Наступний матеріал
  Синоптики обіцяють суху погоду протягом тижня
  Теги: