Хворі на гемофілію залишились без ліків

  Жертви конфлікту. Хворі на гемофілію залишились без ліків, бо постачальники розсварились через тендер на закупівлю. Де правда, і головне - коли з`являться медикаменти - намагались з`ясувати кореспонденти "5 каналу".

  Киянка Ірина місця собі не знаходить. У лікарнях закінчується життєвонеобхідний препарат для її сина. Він страждає від гемофілії типу Б. При такому діагнозі, хлопчику потрібно двічі на тиждень вливати фактор згортання крові. Якщо цього не робити, хворому не оминути крововиливів.

  Ірина Аліджанова, мати хворого: "Зараз уже 8-й місяць. Скоро він уже буде добігати кінця. І до цих пір ті гроші, які виділені на закупівлю фактора, вони ще не реалізовані, ще препарат не закуплений. Запитайте, що 8 місяців гемофіліки робили. Хто купував, хто діставав. Тобто як хочеш  так і живи. Хто не може - той гине!"

  Коштує препарат чималі гроші - одиниця фактору - майже долар. На тиждень сину Ірини необхідно вколоти щонайменше півтори тисячі одиниць препарату. Жінка не пам"ятає жодного року без проблем із постачанням ліків. Нерідко сім"я купує препарат за власний кошт. Для цього з чоловіком підробляють де можуть.

  Ірина Аліджанова, мати хворого: "Підробітки, репетиторство, вичитування десертацій, коректура. Звчайно - це моя нічна робота. Чоловік теж намагається знайти підробітки певні. Крутимося як можемо".

  Цьогоріч брак медикаметів відчули не лише хворі на гемофілію, але й на діабет, СНІД та інші тяжкі недуги. Причина - запізніле проведення тендерів на закупівлю ліків. Чиновники пояснюють, у такий спосіб планували зекономити гроші.  Адже через поспіх, держава нерідко купувала препарати за завищеними цінами. Утім цьогоріч ліки коштуватимуть ще дорожче.

   Олександр Онищенко, мінстр МОЗ: "Є нова постанова Кабміну. І тепер ми можемо у законодавчому порядку, підвищувати ціну. А навіщо підвищувати ціну? Та тому що цього року до нас на тогри прийшли з 8-м фактором - на 30% дорожчим аніж минулого року".

  Тендер серед постачальників препаратів від гемофілії, хоч із запізненням, та все ж провели. Однак, сам процес закупівлі раптово призупинили.  

  Олександр Шміло, голова правління Всеукарїнського товариства гемофілії: "Одні виробники препаратів подали позов на інших - про невідповідность певної документації. При цьому позові - забронялося постачання препаратів. А розгляд цієї справи відкладалося на 15 вересня".

  Сьогодні одна з компаній свою заяву забрала. У Міністерстві обіцяють: закупівлю ліків відновлять. Однак отримають їх хворі - яких лише на Київщині майже півтисячі -  не раніше ніж за два місяці. 

  Ольга Сас, Дмитро Дємішев, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Заступника директора Житнього ринку спіймали на хабарі
  Наступний матеріал
  Сучасне овочесховище за місяць відкриють у селищі Глеваха
  Теги: