"Хочу тебе українською" - акцію під такою назвою нині влаштували столичні панянки [відео]

  "Хочу тебе українською" - акцію під такою назвою нині влаштували столичні панянки. Дівчата мітингували біля стін редакції одногО з глянцевих жіночих журналі. Вони вимагали, щоби редакція почала друкувати ще одну версію видання - українською. Активістки хотіли зайти в реадакцію. Однак, ані подарунка, ані дівчат охоронці не пустили.

  Ці панянки, 8-ме березня вдома не святкують. У міжнародний жіночий день, як і їхні попередниці у минулому сторіччі, вийшли на вулицю, щоби відстоювати свої інтереси. Нині вимагають права читати улюблені журнали українською мовою.

  Іванна Кобєлєва, активістка: "Ми б хотіли, щоб редакція журналу так, як на приклад в інших країнах, вони мають журнал  тією мовою, так само і в Україні був би журнал українською мовою. Насправді мені дуже бракує журналів українською мовою. Українська моя рідна мова і мені здається, що це певною мірою і дискримінує мене, тому що я не маю з чого вибрати. Я надіюся, що редакція зрозуміє, що читачки в них не такі байдужі".

  Плакати з вимогами тримає символічна кількість дівчат - 8. Утім однонумців - значно більше. І це не лише жінки.

  Іван Кішка: "Я прийшов сюди зі своєю дівчиною, бо вона хотіла підтримати цю акцію. Це якби момент пропаганди. Бо це коли навіть дівчата будуть читати в школі журнали українською, вони будуть бачити, що це дійсно державна мова. І що вона підтримується, а не так що ми говоримо, шо в нас державна мова українська, але навколо все російською".

  Трохи помітингувавши дівчата вирішують завітати до редакції одного з глянцевих видань. Та як порядні жінки, у гості без подарунка, не наважуються. Даруватимуть панно власного виробництва.

  Юля Павленко, активістка: "Будемо  ці стразики клеяти на плакат, щоб фраза "Хочу тебе українською" була зі стразів і блищала як наші жінки".

  Журналіс "5 канал": "Гламурно та пафосно?"

  Юля Павленко, активістка: "Ні справедливо та чесно, але з блиском, який завжди має українська жінка".

  Та в гості дівчат не чекать, і їхнього подорунка теж не хочуть.

  Участниця акції: "Ви можете прийняти і поставити ось тут, в себе. Так це не бомба, це пано".

  Утім активістки рук опускати не збираются. Кажуть найближчим часом знову зберуться на акцію, але вже біля іншої редакції. Бо твердо націлені на те, аби отримати хоч один україномовний глянець. Адже єдиний жіноий журнал державною мовою в Україні перестали випускати понад 2 роки тому.

  Наталя Новосядла, Віктор Сніжко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Марш протесту від Софіївської площі до опери влаштували противники дискримінації
  Наступний матеріал
  Ґала-концерт присвятили жінкам, артисти Національної оперети [відео]
  Теги:
  Loading...