5.ua

Із 1 лютого 2014 року удвічі здорожчає проїзд у громадському транспорті Києва [відео]

  Із першого лютого здорожчає удвічі проїзд у громадському транспорті столиці - такий термін оприлюднили сьогодні у КМДА. І це попри те, що необхідні для цього подорожчання процедури ще тривають - до прикладу - на четвер заплановані громадські слухання з цього приводу.

  Новий рік - нові тарифи. Поїздка у трамваї, тролейбусі чи то в підземці у січні може здорожчати. Заміть звичних півтори-двох гривень пасажирам доведеться сплачувати 3. До таких новацій люди не готові.

  Перший пасажир: «Це занадто дорого я думаю тому що середня зарплата у нас не дуже велика у людей тому 3 гривні це буде очутімо».

  Другий пасажир: «Якби транспорт був більш якісним і більш зручним тоді можливо можна було б підняти, але так як трамваї залишаються такими ж розбитими як вони є, я не вважаю що можна піднімати».

  Така перспектива не тішить і транспортників. Кондуктор Василь за 12-годинну зміну продає талонів трохи менше ніж на півтори тисячі гривень. Розповідає, і тепер, коли квиток коштує гривню-п'ятдесят, є зайці. Якщо ж проїзд здорожчає, впевнений, безбілетників побільшає.

  Василь, кондуктор: «3 гривні буде - то багато, багато, велика ціна. Воно не стоїть цього. Будуть просто так їздить і не будуть платить, а нам прийдеться розщитатись».

  Востаннє проїзд у громадському транспорті Києва дорожчав восени 2008 року. Нині ж, за словами чиновників, виручки від продажу квитків не вистачає на функціонування «Київпастрансу».

  Михайло Костюк, заступник голови Київської міської державної адміністрації: «Економіка підприємства не є простою. Якщо вдень перевозиться півтора мільйони пасажирів, то збір до каси 1 млн. 200 тисяч. В для того, щоб підприємство працювало треба 3 млн. То представте ми перевозячи лише мільйон пасажирів по 3 гривні підприємство працює економіка належна». 

  Однією з головних проблем столичного транспорту - називають недосконалу систему перевезення пільговиків. Чиновники планують запровадити електронний квиток для таких пасажирів. Бо нині багато хто їздить з підробленими посвідченнями.

  Ірина, кондуктор: «Появлялися такі, що ж ти їм зробиш? Вони їдуть, в них посвідчення. Воно показує посвідчення, ти йому кажеш що воно недійствітельно, а він все одно їде».

  Деякі пільговики готові й платити, аби транспорт курсував частіше.

  Ольга, пенсіонерка: «50 копійок можна платити, і я би платила навіть».

  Оголосивши перспективу здорожчання вартості проїзду, чиновники запросили громадськість обговорити це питання у четвер. От тільки про місце зустрічі поки що не сповістили. 

  Ксенія Дворнікова, Дмитро Большаков, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Янукович: Євромайдан є прагненням людей до кращого життя [відео]
  Наступний матеріал
  Черговий напад на активістів харківського Євромайдан [відео]
  Теги:
  Loading...