Ірпінь переходить на альтернативну енергію (репортаж)

  Енергозберігаючим технологіям та альтернативним видам палива - зелене світло. Взявши на озброєння закордонний досвід на Київщині вирішили боротися з проблемою браку теплої води та теплопостачання. Ірпінь - поки що єдине місто, де запроваджують експеримент в житлово-комунальній царині. Тут планують отримувати тепло зі сміття та каналізацій. Чиновники кажуть - непевна ситуація з постачанням газу примусила шукати альтернативу.

  Скоротити споживання електроенергії через впровадження нових технологій вирішили на Київщині, але поки що тільки в Ірпіні. Тамтешні чиновники нарікають: під час газового конфлікту питання економії стало як ніколи актуальним. Міні-теплоелектростанції дають можливість економити дві тисячі кіловат електроенергії на добу. З допомогою такого обладнання можна обігрівати половину невеличкого міста.

  Під час експерименту у місті переобладнали три котельні. Поставили газопоршневий двигун, який одночасно виробляє пару, гарячу воду, а також електроенергію. Коштувало таке новвоведення місту 300 тисяч гривень. Обслуговує такий апарат лише одна людина. Чиновники вважають: такі технології знімають проблему обігріву, гарячого водопостачання та електропостачання міста.

  Проте на досягнутому тут вирішили не зупинятися. В планах переробне підприємство, на якому з побутових відходів вироблятимуть газ метан. Цей вид палива - зробить місто енергонезалежним. А головне - містяни платитимуть менше.

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (4.86Мб)

  Попередній матеріал
  У Києві збільшуватимуть площу доріг
  Наступний матеріал
  Президент пропонує кандидатуру Олега Шамшура на посаду голови МЗС
  Теги:
  Loading...