Президент пропонує кандидатуру Олега Шамшура на посаду голови МЗС

  Кадрова інтрига. Всупереч пропозиції коаліції, Президент висунув на посаду міністра закордонних справ кандидатуру Олега Шамшура. Це нинішній посол України в Сполучених Штатах. У парламентській більшості дивуються, чому не Борис Тарасюк, якого висунули вони? Депутати просять Президента обґрунтувати свій вибір, а кандидатуру пана Шамшура роцінюють як компромісну.

  Момент істини - має настати у четвер. Саме на цей день у Верховній Раді заплановане голосування.

  ***

  Запропонована Президентом кандидатура - несподіванка для депутатів. Думали, українського посла у Сполучених Штатах Олега Шамшура - кликатимуть на батьківщину міністром - в останню чергу. Та дипломату зі стажем, БЮТівцю Олегу Білорусу та екс-міністру закордонних справ Арсенію Яценюку - ідея Президента до вподоби.

  Та коаліція ухвалювати рішення не поспішає. Кажуть - для початку треба познайомитися з Олегом Шамшуром. Вони так хотіли, щоб це крісло посів Борис Тарасюк.

  А опозиція - сподівалася, що Президент обере посла у Росії - Костянтина Грищенка. На її голоси - просить навіть не розраховувати.

  У кулуарах депутати шепочуться: кандидат на чільника зовнішнього відомства - досі у Сполучених Штатах, нібито для нього подання Президента - цілковитий сюрприз. Поки він готується, коаліція запитує Президента - чого не дослухався до їхніх ідей щодо кандидата Бориса Тарасюка. Президент шле відповідь - додаткові пояснення давати не зобов`язаний. 

  Ольга Сніцарчук, 5 канал: "Поки у кулуарах радяться про справи закордонні - у залі хочуть почути про кадри у Службі безпеки. Валентина Наливаченка чекають уже як голову СБУ".

  Він зразу тішить кадровою новиною - вирішив зільнити свого заступника.

  Це саме той заступник, який дратував БЮТівців. Опозиція підозрює - це подяка голови СБУ за своє призначення.

  А профільний комітет - рекомендує СБУ на звільненні Дурдинця не зупинятися.

  У підсумку - реформування Служби безпеки вирішили перевіряти слідчою комісією. І - ретельно мізкувати про кадри.

  Ольга Сніцарчук, Володимир Леонов, Максим Шинкаренко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (10.7Мб)

  Попередній матеріал
  Ірпінь переходить на альтернативну енергію (репортаж)
  Наступний матеріал
  Президент Мадагаскару передав владу військовим
  Теги:
  Loading...