протез
протез Метінвест

Гуманітарна ініціатива "Рятуємо життя" від компанії "Метінвест" ініціювала програму протезування для українців

  Читайте по-русски
  Далеко не кожен може собі дозволити протезування вартістю в кілька десятків тисяч євро

  Потреби в протезуванні українських армійців та мирних жителів після початку повномасштабного російського вторгнення тільки зросли. Кількість людей, які втратили кінцівки, продовжуватиме збільшуватися й далі.

  Гуманітарна ініціатива "Рятуємо життя" від компанії "Метінвест" вирішила допомогти постраждалим повернутися до повноцінного життя – протезування вартістю в кілька десятків тисяч євро може собі дозволити далеко не кожен. А часто навіть не зрозуміло, з чого починати та куди звертатися по допомогу

  Першим напрямом роботи ініціативи стане протезування та реабілітація співробітників самої компанії, які у лавах ЗСУ боронять країну – а таких близько 7 тисяч. "Рятуємо життя" разом із Проєктом підтримання протезування в Україні та їхніми партнерами ProsthetiKa й Razom for Ukraine візьмуть на себе організаційні та документарні питання щодо протезування постраждалих.

  Перші дев'ять осіб – вже отримують допомогу та чекають на протези. Програма включає підготовку до протезування, встановлення протезів і подальше спостереження в українських медзакладах, а також фізична й психологічна реабілітація. На першому етапі до програми увійдуть 16 співробітників компанії та членів їхніх сімей.

  "Війна застала мене з сім'єю на гірськолижному курорті на заході України. Повернувшись до Запоріжжя, я одразу став до лав ЗСУ. Під час бойового завдання у Пісках, під Донецьком, отримав уламкове поранення руки, через що довелося зробити операцію з ампутації лівої кисті. Проте завдяки "Метінвесту" я став учасником спільної благодійної програми Гуманітарної ініціативи "Рятуємо життя" та Проєкту підтримання протезування в Україні. Зараз проходжу протезування та отримую норвезький біонічний протез, завдяки якому сподіваюся продовжити жити повноцінним життям без обмежень", – каже військовослужбовець, а в мирний час сталевар "Запоріжсталі" Анатолій Узлов.

  У найближчих планах залучити до програми ветеранів війни та мирних жителів у регіонах, де працює "Метінвест".

  Другий напрям діяльності "Рятуємо життя" – створення україномовної освітньої онлайн-платформи для фахівців у галузі протезування кінцівок та супутньої реабілітації. Партнером створення порталу виступає Ukraine Prosthetic Assistance Project, заснований за підтримки всесвітньо відомої організації ProsthetiKa, що з 2015 року займається підвищенням рівня кваліфікації спеціалістів і культури протезування в Україні. За час роботи проєкт підготував 400 спеціалістів із протезування та допоміг понад 100 пацієнтам.

  Навчання медичного персоналу включатиме п'яти курсів: реабілітаційних, для спеціалістів із протезування та з догляду за пацієнтами. Курси міститимуть відеолекції та практичні завдання від викладачів з України, США, Великої Британії та Швеції. По завершенню учасники отримують сертифікати погодженого з МОЗ зразка.

  "Ініціатива "Рятуємо життя" від початку війни допомагає всім, хто цього потребує найбільше. Вона була створена для запобігання гуманітарній катастрофі в регіонах, наближених до лінії фронту. Ми допомогли сотням тисяч українців харчами та предметами першої потреби, а лікарням – медикаментами й обладнанням. Також допомагаємо в психологічному відновленні, навчанні та реінтеграції постраждалих від війни жінок і дітей. Щоб подолати нові виклики війни, ми розширюємо нашу гуманітарну місію – запроваджуємо масштабну програму протезування і реабілітації для поранених ветеранів і мирних жителів. Адже українці, яким ми завдячуємо своїми життями, заслуговують на найкращі протези", – наголосив гендиректор групи компаній Юрій Риженков.

  Попередній матеріал
  Комітет Сенату із закордонних відносин підтримав резолюцію, яка визнає дії рф в Україні геноцидом
  Наступний матеріал
  "Картина була жахлива, без сліз не розкажеш": атака московитів забрала життя 10 людей у Кураховому – подробиці
  Теги:
  Loading...