Гідрометеоцентр: цьогорічне літо буде менш спекотним за минуле

  Цьогорічне літо буде спекотним, але повторення торішніх температурних рекордів не буде. Таке прогнозують синоптики українського Гідрометеоцентру. Найближчі три дні кияни зможуть відпочити від спеки - температура впаде до 25-ти градусів за Цельсієм. А от вже з вівторка знову буде гаряче. Лікарі закликають уникати тривалого перебування на вулиці.

  Олександра і Юлія, котрі прийшли відпочити біля Синіх озер, переконані: купання - то найкращий спосіб врятуватися від спеки. Утім, зізнаються, на сонці теж встигли попектися.

  Відпочивальники: "Достатньо двох годин - і все. А потім знову у воду".

  У старших відпочивальників температурний максимум на палючому сонці - теж різний.

  Відпочивальники: "Стараємся недовго, пару часов, покупаємся в грязній воді, і додому".

  Відпочивальники: "Ну, стараюсь ограничить по времени загар. Три часа максимум".

  Тим часом, лікарі хапаються за голову - кияни на сонці, кажуть, залежались. Так і до перегрівання недалеко. Нарікають - відпочивальники не вміють правильно тамувати спрагу і не відрізняють тепловий удар від сонячного.

  Хто на сонці таки перегрівся - негайно в затінок або в приміщення, робити холодні компреси. Утамувати спрагу влітку легше негазованою мінералкою, бабусиними компотами, а також нежирними кисломолочними напоями. Суворе табу у медиків на алкоголь і навіть на улюблені ласощі дітей - морозиво. 

  Поки кияни вилежуються на пляжах, синоптики вже напрогнозували похолодання на вихідні. Щоправда, незначне - приблизно на п`ять радусів. Триватиме воно недовго - до вівторка. А про дощі доведеться забути щонайменше на тиждень.

  Цікаво, що торік цього дня температура була значно нижчою - сягала 20 градусів. А температурний рекорд - 34 градуси - зафіксували всередині червня. Утім, запевняють метеорологи, цьогоріч затяжної спеки не буде. 

  Ганна Рибалка, Іван Довганик, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  В центрі Києва горів готель
  Наступний матеріал
  Київщина отримала нагороду за презентацію на агропромисловій виставці
  Теги: