Олександр Каленков
Олександр Каленков 5.ua

Експерт розповів, скільки українського металобрухту відправляють у невизнане Придністров'я

  Це призводить до простою вітчизняних промислових гігантів, кажуть в "Укрметалургпромі"

  У квітні цьогоріч 85% українського експорту металобрухту було спрямовано на територію невизнаного Придністров'я. Про таке заявив глава об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков, передає "112 Україна".

  За словами Каленкова, це справляє негативний ефект на українську металургію, зокрема – ставить її у невигідні умови.

  "Велика частина – 85 відсотків – металобрухту у квітні пішла на Придністровський завод. Придністров'я – це, фактично, анклав, військовий російський анклав. Тим більше це неприємно, тому що росіяни фактично дотують і спонсорують всі енергоносії на цьому заводі. Тому, поставляючи лом туди, ми наші підприємства ставимо в очевидно невигідні умови", – відзначив експерт.

  Він також додав, що ухвалений парламентом закон про продовження підвищення експортного мита – це крок у наведенні порядку щодо використання стратегічної сировини – металобрухту. Тоді як масове вивезення лому до невизнаного Придністров'я – удар по обороноздатності країни.

  "Поставляючи лом туди, ми наші підприємства ставимо в очеивдно невигідні умови. Більш того, які саме підприємства? Здебільшого, залежні від брухту електросталеплавильні потужності. Наприклад, "Днепроелектросталь" у Запоріжжі. Цей завод виробляє метал для нашої оборонної промисловості, броню та інше. Через ціни на металобрухт часто вони змушені випускати менше продукції, простоюють", – пояснив Каленков.

  Експерти тим часом говорять про позитивні наслідки ухвалення закону про вивізне мито на металобрухт, який встановлює ціни на рівні до 42 євро/тонну. Зокрема, вони наголошують: це приклад грамотної проукраїнської державної політики, що дозволить утримати обсяг цієї стратегічної сировини всередині країни.

  Для функціонування, документ мають підписати спікер Верховної Ради Андрій Парубій, та Президент Петро Порошенко.

  "Закон чекає на підпис Парубія. Я сподіваюся, що найближчим часом його підпише Парубій. Потім він буде переданий в Адміністрацію Президента. Я дуже сподіваюся, що не буде ніяких затримок, і Адміністрація Президента так само ухвалить правильне рішення в цьому напрямку", – зазначив Каленков.

  Попередній матеріал
  Венесуела може спровокувати підвищення цін на бензин в Україні – Найман
  Наступний матеріал
  Клімат всередині будинку: якому кондиціонеру довірити найдорожче
  Теги:
  Loading...