Випускники
Випускники Shutterstock

Експерт розповіла, скільки абітурієнтів обрали професійно-технічну освіту при вступній кампанії

  Читайте по-русски
  Тим часом поки приймальні комісії ВНЗ ломляться від потоку охочих отримати диплом, переважно гуманітарних спеціальностей

  Професійно–технічну освіту при вступній кампанії в 2021 році обрали для себе лише 18% абітурієнтів. Усього до вищих навчальних закладів вступили понад 80% молодих українців. Про це повідомила директор директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина Шумик, пише "УНІАН".

  Тим часом поки приймальні комісії ВНЗ ломляться від потоку охочих отримати диплом, переважно гуманітарних спеціальностей, аудиторії професійно–технічних закладів простоюють і страждають від нестачі фінансування. А це, своєю чергою, призводить до нестачі молодих кваліфікованих фахівців на українських промислових підприємствах.

  "Це підтверджує певне опитування громадської думки, яке ми проводили – існує стереотип, що ПТУ, бурси, профтех приймають тих, кого вже нікуди не взяли. І, на жаль, цей стереотип робить негативний вплив на професійний вибір молодої людини", – зазначає Шумик.

  При цьому, за словами Шумик, навіть сьогодні, із урахуванням дворазового скорочення кількості коледжів, технікумів і училищ в Україні, мережа цих установ все ще неефективна.

  "Середня наповнюваність закладів – це близько 350 осіб при проектній потужності в 600–800 осіб. Тобто, ми розуміємо, що навіть опалення цих будівель має певний надлишковий ефект, і намагаємося оптимізувати цю мережу", – зазначила Шумик.

  За даними Шумик, в Україні налічується 708 державних професійно–технічних навчальних закладів, і більше тисячі – комерційних.

  За роки незалежності кількість навчальних закладів цього типу скоротилася більш ніж удвічі через стрімке скорочення й старіння населення, а також закриття багатьох українських заводів, на навчання фахівців для яких багато з училищ були спочатку орієнтовані.

  Для того, щоб виправити ситуацію, що склалася, профільне міністерство, за словами експерта, має намір зробити мережу профтехучилищ в Україні більш ефективною і оновити низку навчальних програм, щоб кваліфікація випускників цих закладів більше відповідала вимогам їхніх майбутніх роботодавців.

  В іншому випадку, вже в найближчі кілька років низка українських підприємств ризикує опинитися на межі закриття через стрімке старіння колективів, яке викликане низькою популярністю робочих спеціальностей серед молодих людей і відтоком кваліфікованих кадрів за кордон.

  Попередній матеріал
  Костел Святого Миколая в Києві передають релігійній громаді
  Наступний матеріал
  В'їзд до ЄС для українців: уже 9 країн залишили кордони відкритими
  Теги:
  Loading...