atn.ua

Екс-генсек НАТО закликав США дати Україні летальну зброю

  Екс-генсек Північноатлантичного альянсу Андерс Фоґ Расмуссен закликав США посилити підтримку України і прокоментував українські реформи

  Про це повідомляє "Укрінформ".

  Андерс Фоґ Расмуссен, який зараз також є позаштатним радником Президента України, закликав Сполучені Штати Америки підтримати Україну летальною зброєю і союзницьким статусом.

  "Ми говорили про Росію, щодо якої ясно, що США продовжують стояти на твердій позиції стосовно агресії Москви в Україні і її невпинних зусиль із метою дестабілізувати західні інституції, включно з НАТО", – розповів Расмуссен на сторінці Facebook про зустріч із міністром оборони США Джеймсом Маттісом.

  Він додав, що під час зустрічі з Маттісом у столиці Данії він також "попросив Вашингтон посилити підтримку України наданням їй летальної зброї як засобу стримування і наданням Україні статусу важливого союзника – не члена НАТО з метою наголосити на відданості Вашингтона американсько-українському партнерству в галузі безпеки".

  У Брюсселі Расмуссен відзначив реформи в Україні і зауважив, що "упродовж попередніх трьох років українське керівництво започаткувало більше реформ, ніж за попередні 23 роки".

  На думку Расмуссена, українські реформи є навіть більш амбітними, ніж у деяких розвинутих країнах Західної Європи, і їх складно втілити навіть на Заході.

  Великим досягненням України є позитивні результати у частині візової лібералізації.

  "Але Євросоюз повинен продовжувати цей поштовх європейської інтеграції. Наступним можливим кроком має стати надання європейської перспективи (Україні стати членом ЄС – ред.), а також глибшої інтеграції з ЄС. Це забезпечить відчутні позитивні результати для наших суспільств", – наголосив екс-генсек НАТО.

  Попередній матеріал
  Тяжкі мінно-вибухові травми: в Одесу з передової евакуювали борт із пораненими
  Наступний матеріал
  На фронті загинув український сапер
  Loading...

  Рада міністрів ЄС схвалила остаточне рішення про надання Україні безвізу: виступ Президента

  Дочекалися: 11 травня Рада ЄС затвердить безвіз для України

  Турчинов: Українська зброя й технології мають попит на світових ринках

  Україні остаточно затвердять безвіз 17 травня