Два тури: старим та новим Києвом пропонують екскурсоводи-волонтери

  Про Київ - цікаво та задарма. Послухати про історію та культуру столиці - можна безкоштовно. Два тури: старим та новим Києвом - пропонують екскурсоводи-волонтери. Знайти їх можна щодня на Майдані Незалежності. Стартують екскурсії опівдні.

  Студентка Вікторія розповідає туристам про легенди столиці. Дівчина вчиться на перекладача. Безкоштовні екскурсії почала проводити близько півроку тому. Каже, для неї це можливість самій більше дізнатися про Київ та попрактикуватись в розмовній англійській.

  Вікторія Шубіна, гід: "Ми працювали і коли йшов сніг, і коли йшов дощ. Хочеться поділитись з туристами тим, що я знаю, щоб вони покохали наше місто. Приїжджали сюди частіше, може ще комусь рекомендували".

  Таких, як вона, у волонтерському русі восьмеро. Екскурсії проводять за двома маршрутами: старовинним центром міста та  сучасним Києвом. Працюють задарма. Головне для них, кажуть, популяризувати Україну в світі. Щоби Києвом гуляло більше туристів.

  Подружжя з Канади в Україні вперше. Для них цей тур став не просто екскурсією, але й допомогою з перебування в Києві. Від волонтерів вони дізнались про місцеві традиції, жарти та про речі, яких потрібно остерігатись.

   Мері-Лью, туристка: "Я уже дізналась дуже багато про Київ, те, чого не знала раніше. я сумніваюсь, якщо поствлю якесь запитання і вона не зможе відповісти".

  Канадець Дейв від екскурсії та від самого міста - у захваті. Каже, до Києва із радістю повернувся б  іще раз.

  Дейв, турист: "Нас шокує те, якиї охайний та чистий Київ. Гарні будинки, немає сміття на землі. Деякі міста, в яких ми були, вони дуже брудні. Але Київ прекрасний і дуже охайний".

  На створення безкоштовних турів організаторів надихнув іноземний досвід. Такі екскурсії вже давно практикуються у більшості європейських столиць. Інформація про них поширюється в інтернеті та на безкоштовних листівках. Туристам залишається лише прийти в певний час у зазначене місце. В Україні волонтери раді бачити не лише туристів, але й місцевих жителів. Такі сюди теж приходять.

  Марина Кривоченко, засновник безкоштовних турів в Україні: "У нас бувають такі туристи, що приходять вже по 3-4 рази просто на екскурсію, щоб поспілкуватися. У нас багато місцевих людей приходять, які вивчають англійську, їм просто класно потренуватись, послухати іноземців, поспілкуватись з іноземцями на екскурсіях".

  Поки дармові екскурсії маловідомі. У групах збирається від 2 до 6 охочих. Проте з наближенням Євро 2012 тут очікують напливу туристів. Спеціально для цього створюватимуться нові маршрути. Наприклад, тури єврейським та радянським Києвом.

  Ольга Сас, Андрій Каньшин, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Понад 15,5 млн. гривень заборгували своїм працівникам підприємства Київщини
  Наступний матеріал
  Понад 400 унікальних документів та листів презентували у Музеї війни
  Теги: