5.ua

До столичного пункту допомоги переселенцям щодня звертається більше 200 сімей

  Мийні засоби, постіль, рушники, засоби особистої гігієни, ліки та кухонне приладдя: усе це – короткий список необхідних речей для переселенців із Донбасу. Більше двохсот сімей щодня приходять до київського волонтерського пункту допомоги, де можна отримати все: від одягу до столових приборів.


  На цьому складі – розподілені речі, що для донбасівців приносять небайдужі кияни. У невелику кімнату із вузькими проходами переселенців пускають по черзі. Часу обмаль, тому речі вибирають нашвидкуруч.

  Переселенці мало спілкуються, а тим більше на камеру. Кажуть, соромляться того, що вимушені просити допомоги. Останні дні вдома описують всі однаково – з жахом, і не хочуть про це говорити.

  Перестав говорити і Ярославчик. Йому три роки і після побаченого вдома він хіба що іноді посміхається.

  Волонтер-психолог Ірина Щербакова каже – бояться і діти, і дорослі: "Неопределенность. Совершенно непонятно, на сколько они здесь, когда вернутся, когда все закончится".

  Переселенка з Луганська Наталя розповідає: "Ми дуже переживаєм і дуже надіємося, що щось зміниться на краще". Повертатися до Луганська Наталія не хоче. Вона все життя працювала в українській школі. Чи ціла вона зараз – не знає, бо в регіоні залишилися тільки проросійські сусіди. Але на таких натрапила і тут, у Києві.

  І за психологічною, і за матеріальною допомогою сюди, на Фролівську, 9/11, щодня приходить більше двохсот сімей переселенців, переважно з дітьми. Волонтери перераховують список необхідного. Кажуть одягу – вдосталь, навіть відправляють на Донбас, а от взуття, рушників, посуду – не вистачає. А ще потрібні мийні засоби, ковдри та речі для дітей – переселенці вдячні за будь-яку допомогу.

  Євгенія Таганович, Олексій Тищенко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Російські ЗМІ повідомили, що "Боїнг" на Донбасі "розвалився в повітрі"
  Наступний матеріал
  В Україні заборонили 15 російських телеканалів
  Loading...