5.ua

Російські ЗМІ повідомили, що "Боїнг" на Донбасі "розвалився в повітрі"

  Малайзійський "Боїнг" розлетівся у повітрі через зовнішню атаку – це попередні висновки експертів Нідерландської комісії з транспорту та інфраструктури. У Кремлі ж вердикт експертів прокоментували традиційно для Москви: "Літак просто розвалився на частини".


  "Літак розвалився на частини в повітрі" – цілком у дусі Володимира Путіна трактує звіт державна агенція РІА "Новості". Як президент колись заявив, що підводний човен "Курськ" "потонув", так і прокремлівські журналісти заявляють: "Лайнер розвалився, імовірно, через структурні пошкодження". Звідки ж вони взялися – ані слова. На місці падіння молодики в одностроях теж запевняють – в лайнер не стріляли. І взагалі – всі пасажири загинули ще в повітрі.

  Обставини довкола "Боїнга-777" – туманні, вторять бойовикам у Росавіації. Побиваються – уламки не всі збереглися, складно буде працювати експертам, і наголошують – слідству до остаточного завершення тривати ще не один місяць.

  "Правда перед абсурдом безсила" – коментує ситуацію журналіст із Нідерландів Олаф Коенс. Він нарікає – розслідування ВВС та NewYorkTimesпереконливіше за офіційне слідство виявили: в літак стріляли терористи з російського "Бука". Втім, в уряді Нідерландів закликають не квапитися із висновками. Прем’єр країни Марк Рютте пояснює: "Ми мусимо бути дуже обережні і не квапитися з висновками. Нідерланди керують слідством. Крок за кроком наші експерти докопаються до правди".

  У Нідерландах вірять – для суду і слідства необхідні не висновки журналістів, а переконливі докази, які не можна буде спростувати. Втім, така обережність може зіграти на руку Кремлю, вважають аналітики.

  Експерт Марія Ліпман запевняє: "На мою думку, це на руку Путіну. Тепер він знає, що остаточних результатів не буде іще чимало місяців. Путін – гарний тактик і йому на користь знання, що зараз нічого не станеться. Що буде до липня 2015-го – велике питання, як зміняться міжнародні відносини, що відбуватиметься у світі".

  Обережний звіт експертів поки що на міжнародні відносини не вплинув. Країни, що втратили у катастрофі своїх громадян, сподіваються – їм вдасться з часом покарати винуватців трагедії і при цьому передчасно ні з ким не посваритися.

  Ксенія Новікова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Кривому Розі через вибух гранати поранено 10 військових
  Наступний матеріал
  До столичного пункту допомоги переселенцям щодня звертається більше 200 сімей
  Теги:
  Loading...