До кінця квітня школи Київщини мають облаштувати пандусами [відео]

  Щоб у школі - як удома. Зробити навчання дітей з особливими потребами максимально зручним - таке завдання отримали усі школи та дитсадки Київщини. До кінця квітня в усіх навчальних закладах мають поставити пандуси, а там, де це необхідно - ліфти. Утім, де знайти на це кошти - ще мізкують.

  Реабілітолог (робить фіззарядку з дитиною): "І робим ласточку! І тримаєм плечики, намагаємось, ножки тримаєм!"

  Маленька Саша у білоцерківській школі проходить курс реабілітологічних вправ уже рік. Спеціаліст Світлана Вовченко каже - дівчина з діагнозом церебральний параліч не може самостійно ходити і пересувається на ходунках.

  Світлана Вовченко, вчитель-реабілітолог: "У неї ДЦП, нижній парапенез. Тобто, обмежені рухи в нижніх кінцівках. Дівчинка хороша, старається, працює над собою".

  Такі індивідуальні вправи Саша виконує, доки її однокласники на уроках фізкультури. Інші заняття дитина проводить разом з усіма, тобто за інклюзивною схемою навчання. Директор школи розповідає - пристосовувати звийчаний заклад для дітей з особливими потребами заходилися ще 10 років тому. Саме тоді педагоги почали втілювати перший на Київщині соціальний експеримент.

  Педагог: "Потрібно попасти дітям на візку в школу. Перше, що оптрібно - умови, це пандус. Пандус - це спецільна споруда, що передбачає в`їзд в приміщення на візку. Таких ми створили 2 пандуси".

  А ще - спеціальна санітарна кімната, фізичної реабілітації, психолога. Тим часом, учителі мусили пройти
  відповідне навчання для роботи з особливими дітьми. Адже нині вони навчаються в класах нарівні з іншими учнями.

  Данилко: "Треба додати 18+12".

  Журналіст: "Тобі математика як, до вподоби?"

  Данилко: "Ну чуть-чуть".

  Подібних закладів у Білій Церкві два. Раніше адаптуватися дітям з вадами допомагали два працівники - асистент учителя, який відповідав за навчальний процес особливої дитини, а також помічник вихователя. Він допомагав учню з обмеженими можливостями руху дістатися від автобуса до приміщення школи й зайти в потрібний клас. Утім, нині така посада зникла.

  Юрій Петрик, начальник управління освіти в Білій Церкві: "Останнім часом, після того, як наказом Міністерства освіти було введено нові штатні розписи, то така посада, як помічник вихователя із загальноосвітніх навчальних закладів була вилучена".

  Відтак, зорієнтуватися школярам з обмеженими можливостями допомагають волонтери або технічні працівники закладів. Педагоги переконані - посаду помічника вихователя треба повернути. Обома руками "за" в школах і за встановлення пандусів, ліфтів та кнопок виклику для неповносправних. Де на все це взяти кошти - ще мізкують. Тим часом, чиновники за невиконання таких норм обіцяють карати.

  Анатолій Присяжнюк, голова КОДА: "Побудувати пандус, ви мені повірте - це 2-3 тисячі гривень. Я дійсно дійду до керівника кожної школи. І той керівник, який не буде сприймати цю проблему і буде думати, що це не його проблема - буде розмова дуже сурова, вплоть до звільнення".

  Адаптувати школи для дітей з особливими потребами на Київщині мають до кінця квітня. Нині з майже восьмисот загальноосвітніх закладів - половина таких умов не мають.

  Ганна Рибалка, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Київщині відкрили ще один дитбудинок сімейного типу
  Наступний матеріал
  Тенісна збірна України пробилася до плей-офф Кубку Девіса
  Теги:
  Loading...