Проросійський мітинг
Проросійський мітинг скріншот

Діяльність проросійських сил, зокрема ОПЗЖ, загрожує безпеці України – політолог

  Читайте по-русски
  На думку Фесенка, загрози з боку Росії на сьогодні реальні, як ніколи раніше

  Діяльність ОПЗЖ та інших проросійських політсил може загрожувати безпеці України. Особливо якщо йдеться про їхню присутність та наявні у них ресурси для розкачування ситуації на прифронтовому Донбасі. Таку думку висловив політолог, очільник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, повідомляє "Обозреватель".

  На думку експерта, загрози з боку Росії на сьогодні реальні, як ніколи раніше. А інструментом реалізації можуть стати прихильники проросійських сил, зокрема, політичних партій на кшталт ОПЗЖ.

  "Вони можуть бути, безумовно, "5 колоною". Не лише ОПЗЖ, а й прихильники Шарія чи інших. Але ОПЗЖ має широку електоральну базу людей, зокрема, з керівним досвідом. І вони теж можуть бути задіяні. Тим паче, там є люди, що мають прямі звязки з Росією – той же Медведчук та інші – і їх теж можуть використати як "5 колону", – вважає Фесенко.

  Найбільшу небезпеку політолог прогнозує не лише у прифронтових містах, зокрема, у Маріуполі, але й на всьому російсько-українському кордоні.

  "Щонайменше 10% українських громадян мають потенційно проросійські погляди. І це до тих, хто вже визначився і підтримує ОПЗЖ. Тому блокування агресивних медійних провідників путінської політики в Україні – перший і правильний крок", - переконаний політолог.

  Та за словами секретаря РНБО Олексія Данілові, надалі слід чекати кроків держави щодо осіб та організацій, які загрожують територіальній цілісності та безпеці України, зокрема запровадження санкцій.

  "Я впевнений, що найближчим часом санкції будуть продовжуватися. Більше того, можу з впевненістю сказати, що там буде ряд депутатів, які сьогодні засідають у ВР", - анонсував секретар РНБО, не називаючи прізвищ можливих фігурантів з майбутніх рішень щодо запровадження санкцій.

  Експерти пропонують певний алгоритм протидії новим викликам гібридної агресії, зокрема:

  • відслідковувати ситуацію та оцінювати політичні загрози;
  • миттєво і виважено реагувати на провокації сепаратистів;
  • пильно спостерігати за намірами та діями ОПЗЖ та інших сил проросійського спрямування;
  • мобілізувати роботу спецслужб у напрямку протидії гібридній агресії, зокрема, її інформаційній площині;
  • налагодити дієву комунікацію між спецслужбами та вищим керівництвом країни щодо інформування влади про реальні загрози;
  • пропрацювати механізм інформування суспільства про найбільші з виявлених викликів задля попередження маніпуляцій, введення людей в оману та розхитування суспільно-політичної ситуації.
  Попередній матеріал
  Українська компанія "Лекхім" попередила про затримку поставок першої партії вакцини Sinovac Biotech
  Наступний матеріал
  СБУ викрила зловмисника, який збирав та передавав російським спецслужбам інформацію щодо нових розроблень військових технологій
  Теги:
  Loading...