Депутати Київради ліквідували 5 комунальних підприємств

  Перший крок до тверезого життя киян - зробила сьогодні Київрада. Закон, який забороняє продавати алкоголь і цигарки вночі - ухвалили за основу. Крім того, на сьогоднішній сесії - депутати ліквідували 5 комунальних підприємств. За що і які саме - нам розкаже Світлана Одаренко.

  "Зелений змій" вночі спатиме. Київрада ухвалила за основу проект-рішення, який передбачає заборону продажу алкоголю з 10-ї вечора до 8-ї ранку. Купити оковиту в цей час можна буде лише у ресторанах. Робити запаси вдень доведеться й курцям. А кіоски з таким товаром біля шкіл, попросять геть.   

  Алла Шлапак, депутат Київради: "Станом на 1 вересня 164 архітектурні форми знаходилися в 100 метровій зоні від навчальних закладів і в них продовжували реалізовувати алкоголь. 68 суб`єктів не мали ліцензій що стало підставою для прокурорського реагування. Можу сказати що за 2 місяці їх кількість значно зменьшилася".

  На захист здоров`я киян й інше питання порядку денного. Столичні депутати просять у народних запровадити кримінальну відповідальність за виготовлення та росповсюдження неякісних ліків. Лякають статистикою: цьогоріч із оббігу вилучили майже 200 тисяч упаковок фальсифікату на сумму понад два мільйона гривень.

  Олексій Давиденко, депутат Київради: "К сожалению, до сегодняшнего дня данное нарушение и подделка лекарствв  Украине карается исключительно административніми штрафами. надо карать и за изготовление и за реализацию розничную".

  Тим часом у сесійній залі розпалилася  дискусія:  скілький мільярдів складе дефіцит бюджету-2010 ніяк не можуть порахувати  - чи то два чи то чотири. Причина дефіциту банальна - доходів запланували забагато.

  Сергій Мельник, депутат Київради: "Завищена податкова база, яка спускалася фактично з державного бюджету і, відповідно, як наслідок надуття бюджету і було зрозуміло що він не буде виконаний".

  Щоби протриматися до кінця року, бюджетним установам затягують паски: гроші їм даватимуть лише на заробітну плату та комунальні послуги. А ще - позбавляються зайвих ротів. Щоби дарма не годувати - депутати ліквідували п`ять збиткових комунальних підприємств: "Фармбуд", "Інфомед", "Медицину", "Київське муніципальне медичне агентство" та "Центр захисту прав споживачів". На черзі - "Кращий дім".

  Леонід Новохатько, заступник голови КМДА: "Це комунальне підприємтво, яке було створено для поселення людей похилого віку в патронатні установи реально - там штату три чоловіки включаючи бугалтера - за півтора роки поселило аж 14-ть людей".

  Загалом міськадміністрація хоче ліквідувати ще близько 40-ка комунальних підприємств. Утім, бюджет, який за 9-ть місяців виконаний лише на 54 відсотки, це навряд чи врятує.

  Світлана Одаренко, Максим Петраков, "5-й канал"   

  Попередній матеріал
  Чергова порція секретних документів від "Вікілікс"
  Наступний матеріал
  ВР заборонила вирубувати дерева в Києві
  Теги: