Чергова порція секретних документів від "Вікілікс"

  Робочі звіти американських послів в Україні - серед чергової порції "інформаційного зливу" на сайті "Вікілікс". Серед оприлюднених документів, зокрема, звіт Вільяма Тейлора про зустріч з бізнесменом Дмитром Фірташем. Олігарх розповідає про свої стосунки із Юлією Тимошенко та Віктором Ющенком. В іншому документі його наступник - Джон Тефт - оцінює політичну ситуацію в Україні напередодні виборів президента 2010 року.
   Ані посли, ані фігурнати цих записок витік інформації не коментують. Тим часом у Сполучених Штатах розпочали перегляд усієї системи обігу таємної інформації.

  Боротьбу з розголошенням таємниць очолить Рассел Треверс, заступник глави національного центру боротьби з тероризмом. Держдепартамент вважає - витік стався під час обміну інформацією між відомствами. Тому реформа включатиме корегування дій працівників і розробку рекомендацій на майбутнє.

  Філіп Кроулі, речник Держдепартаменту: "Одним із питань, які необхідно з`ясувати, є те, хто має доступ до баз даних. Витік показав, що в системі є слабкі місця. Зараз ми вживаємо необхідних заходів, щоби уникнути подібних ситуацій в майбутньому".

  Поки тривають перевірки, Сполучені Штати вдалися до інших заходів із запобігання поширенню інформації. Зокрема, сайту відмовили в розташуванні на американському сервері. Творця скандального порталу - Джуліана Ассанжа - звинувачують у створенні загрози національній безпеці країни. Утім, представник "Вікілікс" заявив, що не вважає дії сайту - протизаконними.

  Крістінн Графнсон, представник Вікілікс: "Я думаю, наші дії - цілком законні. Нас намагалися зупинити, ретельно вивчаючи закони. Проте досі ми не чули жодного звинувачення, що базувалося б на порушенні законодавства. Тож ми вважаємо свої дії цілком легальними".

  Минулої неділі сайт "Вікілікс" опублікував та надав п`яти великим західним ЗМІ десятки тисяч документів держдепартаменту США, зокрема - листування з посольствами. Оскільки документів дуже багато, сайт обіцяє публікувати їх поступово протягом двох місяців.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Балкани потерпають від дощів
  Наступний матеріал
  Депутати Київради ліквідували 5 комунальних підприємств
  Теги: