Чи справді в Києві продають неякісну ягоду та як себе захистити?

  В Україні сезон ягід у розпалі. Разом з ним з`явились і побоювання населення з приводу якості продуктів на ринках. Під прицілом - радіоактивна чорниця. Чи справді в Києві продають неякісну ягоду та як себе захистити - далі у сюжеті.

  Для перевірки чорниць на наявність радіоактивних елементів нам знадобилися по півкіло ягід з трьох різних місць - з продовольчого ринку та двох стихійних. На спеціально облаштованих базарах зазвичай є своя лабораторія. Продукти без перевірки до продажу не допустять.

  Працівник лабораторії: "Мы делаем им експертизу сначала, проверяет лаборатория, если лабораторія пропускает ее по нормативам, мы тогда ее продаем, если нет - отдаем назад".

  Зі стихійними ринками все складніше. Хоча й продавчині кажуть, що перевірку ягоди проходять, довести цього тут не можуть.

  Продавець ягід: "В нас проходить. Я раніше на Дарниці торгувала, в нас проходить, в нас нормальна радіація".
   
  Журналіст "5 канал":
  "А документи у вас є?"
   
  Продавець ягід:
  "Нє, нема".

  З чорницями потрібно бути обережним, адже вони можуть містити в собі цезій та стронцій. Якщо постійно вживати ягоди з підвищеним рівнем цих елементів, у людини можуть розвинутись навіть онкологічні хвороби. Проте у лабораторії заспокоюють - такі ягоди трапляються не часто. Тай застерегти себе від цього цілком реально.

  Валентина Кузовлєва, інженер радіологічного відділення лабораторії київської міської СЕС: "Население, которое покупает на стихийных рынках эти ягоды, они должны быть грамотными и спрашивать, откуда вы приехали, где вы собирали и попросить у них результаты исследования своих ягод и грибов и тогда это будет правильно. Эсли вам предоставят, то вы хоть немножечко будуте понимать, чистые эти ягоды или нет".

  У лабораторії нам назвали райони Київської області з підвищеним радіаційним фоном. Зокрема, Бородянський, Броварський, Іванківський та Вишгородський. Там чорниці ймовірно не будуть чистими. Наші ж ягоди виявилися без шкідливих елементів.

  У радіологічному відділенні більше турбуються про гриби. Кажуть, саме в них найкраще приживаються шкідливі елементи. Особливо в лисичках. Тому фахівці радять купувати ці гриби, тільки за наявності документів.

  Ольга Сас, Андрій Каньшин, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Столиці обіцяють 25 нових реанімобілів
  Наступний матеріал
  Останки 197 радянських солдат перепоховали на Донеччині
  Теги: