33 столичні депутати хочуть позбутися своїх крісел в Київраді і перейти працювати на Грушевського. Зі 120 обранців киян після чотирьох місяців депутатства набридло сидіти в Київраді 14-м ударівцям, трьом свободівцям, ще стільком депутатам з "Батьківщини" та Радикальної партії Ляшка. Взяти участь у парламентських виборах хочуть по одному депутату від "Нового життя", "Демальянсу", "Єдності" та п'ятеро самовисуванців. Відхрестилися від амбіцій народного депутата голова столиці Віталій Кличко, який став першим номером у списку Блоку Петра Порошенка, та його заступник в Київраді Олексій Резніков.
Політичну активність напередодні виборів до парламенту столичні депутати почали виявляти протягом останніх засідань сесій. Спочатку "ляшківець" Ігор Мосійчук спробував виступати проти розгляду понад сотні земельних питань і звинуватив провладну фракцію у дерибані столиці. Без бійки не минулося.
Кличко назвав надмірну активність депутатів початком власного піару перед походом до Верховної Ради.
Водночас, згодом стало відомо – і сам столичний міський голова став першим номером у виборчому списку Блоку Петра Порошенка. Утім, політологи називають таке місце для столичного голови швидше номінальним. Володимир Фесенко вважає, що на парламентських виборах Віталій Кличко буде виконувати свій партійний і партнерський обов’язок.
Київраду без бійок, блокувань та галасу пророкує й інший політолог Тарас Березовець у разі, якщо так звані "медійні обличчя" нинішнього складу міської ради стануть парламентарями. Замість них за партійними списками до сесійної зали на Хрещатику, 36 потраплять маловідомі представники бізнесу.
"Я думаю, що радикалізму в київському парламенті стане менше. Оскільки Київрада за законом має бути переобрана на строкових виборах в жовтні 2015 року, великої проблеми це, звичайно, не складе" – вважає політолог.
Знавці політичних технологій називають Київраду трампліном для початку депутатської кар’єри громадських активістів та молодих політиків, які вперше отримали депутатське посвідчення 25 травня цього року. Утім, і серед депутатів Київради попередніх скликань є охочі працювати на Грушевського. Зокрема, ЦВК зареєструвала кандидатом на парламентських виборах зятя Леоніда Черновецького Олександра Супруненка. Хоче піти з Київради і екс-міський голова Києва Олександр Омельченко. ЗМІ пишуть і про можливе балотування нинішнього депутата Київради Олександра Пабата, хоча останній від цього відхрещується.
Хто ще хоче проміняти крісло депутата міськради на парламентське – остаточно стане відомо 30 вересня. Тоді ЦВК завершує реєструвати кандидатів на вибори до Верховної Ради.
Ганна Рибалка, Сергій Клименко, "5 канал".
Loading...