5.ua

Чверть депутатів Київради захотіли до ВРУ

  Чверть депутатів Київради йдуть тепер до парламенту. Політологи помітили: аби вразити своїх потенційних виборців кандидати тепер мало не на кожному засіданні влаштовують бійки та блокування.


  33 столичні депутати хочуть позбутися своїх крісел в Київраді і перейти працювати на Грушевського. Зі 120 обранців киян після чотирьох місяців депутатства набридло сидіти в Київраді 14-м ударівцям, трьом свободівцям, ще стільком депутатам з "Батьківщини" та Радикальної партії Ляшка. Взяти участь у парламентських виборах хочуть по одному депутату від "Нового життя", "Демальянсу", "Єдності" та п'ятеро самовисуванців. Відхрестилися від амбіцій народного депутата голова столиці Віталій Кличко, який став першим номером у списку Блоку Петра Порошенка, та його заступник в Київраді Олексій Резніков.

  Політичну активність напередодні виборів до парламенту столичні депутати почали виявляти протягом останніх засідань сесій. Спочатку "ляшківець" Ігор Мосійчук спробував виступати проти розгляду понад сотні земельних питань і звинуватив провладну фракцію у дерибані столиці. Без бійки не минулося.

  Кличко назвав надмірну активність депутатів початком власного піару перед походом до Верховної Ради.

  Водночас, згодом стало відомо – і сам столичний міський голова став першим номером у виборчому списку Блоку Петра Порошенка. Утім, політологи називають таке місце для столичного голови швидше номінальним. Володимир Фесенко вважає, що на парламентських виборах Віталій Кличко буде виконувати свій партійний і партнерський обов’язок.

  Київраду без бійок, блокувань та галасу пророкує й інший політолог Тарас Березовець у разі, якщо так звані "медійні обличчя" нинішнього складу міської ради стануть парламентарями. Замість них за партійними списками до сесійної зали на Хрещатику, 36 потраплять маловідомі представники бізнесу.

  "Я думаю, що радикалізму в київському парламенті стане менше. Оскільки Київрада за законом має бути переобрана на строкових виборах в жовтні 2015 року, великої проблеми це, звичайно, не складе" – вважає політолог.

  Знавці політичних технологій називають Київраду трампліном для початку депутатської кар’єри громадських активістів та молодих політиків, які вперше отримали депутатське посвідчення 25 травня цього року. Утім, і серед депутатів Київради попередніх скликань є охочі працювати на Грушевського. Зокрема, ЦВК зареєструвала кандидатом на парламентських виборах зятя Леоніда Черновецького Олександра Супруненка. Хоче піти з Київради і екс-міський голова Києва Олександр Омельченко. ЗМІ пишуть і про можливе балотування нинішнього депутата Київради Олександра Пабата, хоча останній від цього відхрещується.

  Хто ще хоче проміняти крісло депутата міськради на парламентське – остаточно стане відомо 30 вересня. Тоді ЦВК завершує реєструвати кандидатів на вибори до Верховної Ради.

  Ганна Рибалка, Сергій Клименко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Американці можуть допомогти Україні добудувати енергоблоки Хмельницької АЕС замість росіян
  Наступний матеріал
  Еліна Світоліна пройшла до 1/4 турніру в Ухані і заробила мільйон доларів
  Теги:
  Loading...