Трудова міграція
Трудова міграція 24tv.ua

Чому та коли заробітчани захочуть повернутися в Україну: пояснення експерта

  Наразі багато людей просто хочуть комфортнішого життя і значно легше поїхати та влитися в чужу систему, ніж будувати з нуля свою, – пояснює кандидат політичних наук

  Потік трудових мігрантів за кордон зупиниться, коли в Україні реальна середня заробітна плата наблизиться до рівня у $600-700. Про це, а також про оцінку зростання ВВП України, розповів в ефірі "24 каналу"  експерт, кандидат політичних наук Олександр Палій.

  За його словами, виїзд українських працівників наразі є дуже серйозною проблемою для економіки країни. Хоча нинішню ситуацію важко порівняти з тією, що була на початку 90-х років.

  "Люди просто втікали, тому що тут просто нічого не було. Втікали, щоб вижити. Зараз уже цього немає, зараз люди просто шукають комфортніших умов. Нині легше влаштуватися десь за кордоном, не змінюючи себе навіть, не намагаючись серйозно працювати над собою, не інтегруватися. Про що я кажу: водій у нас та водій у Німеччині – це дві різні речі, але зарплата водія в Німеччині – 3 тис. євро. Багато людей хоче комфортнішого. Значно легше поїхати та влитися в чужу систему, ніж будувати з нуля свою", – пояснив Палій.

  Він наголосив, що авторитетні світові установи – такі як Світовий банк і Міжнародний валютний фонд – дають "сенсаційно хороші прогнози" для економіки України.

  "У багатьох економістів вичитав і вважаю так само, що як тільки в Україні зарплата наблизиться до $600-700 – не так як зараз, за офіційною статистикою, це тільки в Києві та ще деяких регіонах – а от реально, в усій країні будуть такі середні зарплати, – зупиниться потік. І, можливо, навіть буде повернення. Тому що не буде сенсу їхати", – резюмував експерт.

  Попередній матеріал
  На Житомирщині від тяжкої хвороби помер боєць АТО
  Наступний матеріал
  Окупанти "малюють" туристичний "рекорд" Криму – реакція ДПСУ
  Теги: