Черговий будівельний скандал у Києві

  Черговий будівельний скандал у Києві. Цього разу на історичній горі Юрковиця. Там приватний забудовник має намір звести дво-поверховий котедж, спираючись на акт власності на ділянку. Громадськість переконує, зведення незаконне, бо гора входить до історико-культурного заповідника "Давній Київ". І боронять ділянку від забудови.

  Щодня Юлій Григорович водив на схили гори Юрковиця козу Басю - на випас. Розповідає, за кілька днів тут усе кардинально змінилося - зелена трава зникла, з’явився - зелений паркан.

  Юлій Яценко, киянин: "Забор уже есть, значить ми не пройдем, то так і буде. Я сіно там заготовляв, дуже багато сіна. В мене багато коз раньше було".

  Там де раніше паслася Бася - йде підготовка до будівництва. Територія кишить науковцями та громадськими активістами. Історики запевняють: це нанесе непоправної шкоди як науці, так і природі.

  Михало Кальницький, історик: "Саме на цьому схилі археолог знаменитий Войко знайшов залишки так званої кирилівської стоянки - це взагалі 20 тисяч років тому найдавніше з місць, де колись жили люди на території Києва. Перша загроза це втрата археологічних пам’яток, які можуть бути тут знайдені, друга загроза псування схилу - можливі оползні".

  Жити на історичній горі має намір ось цей чоловік. Він назвався власником ділянки, утім документів, які б підтвердили його слова - не показав. І викликав міліцію.

  Олександр Лишенко: "У меня есть акт собственности на эту землю. Я пошел на свою територию и я запрещаю вас приходить на мою землю. Сейчас придет милиция и вас всех перепешут".

  За кілька хвилин перебування у вагончику - вгамувався та розповів - рік тому його родина купила 10 соток землі на Юрковиці, але подробиці про місцину чоловіка мало цікавлять. Каже, отримав дозвіл на будівництво дво-поверхового будинку заввишки до 86 метрів і збирається його звести.

  Олександр Лишенко: "Я не занимался отводом этой земли, я ничего не могу прокоментировать. Я купил готовый участок у другого собственника и получил после этого все необходимые разрешения на строительство. Есть містобудівне обгрунтування на Отто Шмидта 18 Д тоесть есть обгрунтування на строительство здесь малоповерхового жилого дома. Если бы здесь нельзя было строить значит эта земля вообще не должна была отводится".

  Ділянки на Юрковиці у 2010 виділила Київрада. Розбиратися з законністю чи незаконністю потенційного будівництва взялася КМДА, а від рішеннь ради при Черновецькому - відцуралися. І звернулися до столичної прокуратури. Поки там усе з’ясовуватимуть - будівництво призупинено.

  Громадські активісти переконують - Юрковиці вже завдано значної шкоди. Адже поруч із ділянкою - де лише готуються зводити котедж - уже чимало набудовано. Тож козі Басі ще довго доведеться гуляти будмайданчиком.

  Ксенія Дворнікова, Анастасія Бабанеко, Іван Головач, "5 канал".

  Попередній матеріал
  За 4 млн грн на Запоріжжі винищують свиней
  Наступний матеріал
  Сирійська опозиція обговорює економічне майбутнє своєї країни у Берліні
  Теги: